• Wyprawka dla noworodka 2021 - lista potrzebnych produktów
  Wyprawka dla noworodka 2021 - lista potrzebnych produktów
  18972 Wyświetleń
  5
    (5.0)

  Kompletowanie wyprawki dla noworodka to jedno z przyjemniejszych zadań, przed którymi stoją przyszli rodzice. Warto jednak dokładnie się do niego przygotować, aby przypadkiem nie zapomnieć o czymś istotnym bądź nie zakupić niepotrzebnych produktów. Kiedy warto zacząć przygotowywanie wyprawki i co powinno się w niej znaleźć? W tym tekście odpowiemy na wszystkie te pytania.

  czytaj więcej
 • Jak pobudzić laktację? Sprawdzone sposoby dla mam
  Jak pobudzić laktację? Sprawdzone sposoby dla mam
  6817 Wyświetleń
  3
    (5.0)

  Wiele mam, które decydują się na karmienie piersią zastanawia się, czy będą miały odpowiednią ilość mleka, by nakarmić swoje dziecko. Dodatkowo u matek pojawia się nierzadko tak zwany kryzys laktacyjny, podczas którego ilość pokarmu zmniejsza się. Jak pobudzić laktację? Co sprawia, że w piersiach znajduje się mniej pokarmu, niż powinno? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

  czytaj więcej
 • Ranking inhalatorów 2020/2021
  Ranking inhalatorów 2020/2021
  4116 Wyświetleń
  2
    (5.0)

  Inhalator to niezwykle przydatne urządzenie, które powinno znaleźć się w domu z małym dzieckiem – nawet jeśli maluch nie jest astmatykiem czy alergikiem. Sprawdzi się bowiem przy sezonowym katarze czy też większych problemach zdrowotnych, takich jak zapalenie płuc lub oskrzeli. Zakup odpowiedniego urządzenia może być jednak trudny, zwłaszcza przy tak dużym wyborze.

  czytaj więcej
 • Pieluszki dla dzieci - rozmiary odpowiednie do wieku
  Pieluszki dla dzieci - rozmiary odpowiednie do wieku
  3681 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Chyba większość rodziców początkowo ma problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru pieluszki dla swojej pociechy. Zwłaszcza jeśli jest to ich pierwsze dziecko. W takiej sytuacji warto poczytać co nieco o pieluszkach jeszcze zanim niemowlę się narodzi. Pieluszki jednorazowe powinny bowiem znaleźć się już w wyprawce dla dziecka, choć nie w ogromnych ilościach (o tym dlaczego tak jest opowiemy później). Jeśli nie wiecie, po jakie pieluszki sięgnąć, jak dobierać rozmiar i kiedy przychodzi czas na...

  czytaj więcej
 • Przewijanie dziecka - jak zmienić pieluszkę?
  Przewijanie dziecka - jak zmienić pieluszkę?
  2736 Wyświetleń
  3
    (5.0)

  Przewijanie dziecka to jedna z podstawowych czynności, których podejmują się świeżo upieczeni rodzice i opiekunowie. Z pozoru prosta czynność może jednak przysporzyć niemałych problemów osobom, które nie mają jeszcze doświadczenia w opiece nad maluchem. Jak często zmieniać pieluchy? Jaki rodzaj pieluch wybrać i co jest potrzebne podczas przewijania, a przede wszystkim: jak przewinąć dziecko szybko i sprawnie, nie robiąc noworodkowi krzywdy? Na te inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

  czytaj więcej
 • Blizny po cesarce - co na bliznę po cc? Pielęgnacja i plastyka blizny po cesarskim cięciu
  Blizny po cesarce - co na bliznę po cc? Pielęgnacja i plastyka blizny po cesarskim cięciu
  2330 Wyświetleń

  Zgodnie z danymi GUS z 2019 roku, 42,4% porodów odbywa się przez cesarskie cięcie. Mama Ginekolog, ginekolog-położnik, która prowadzi poradnik-blog, gdzie informuje, doradza kobietom chcącym zajść w ciążę, będącym w ciąży i tym w połogu. Uświadamia, że poród przez cesarskie cięcie to bardzo poważna operacja, a widoczną pamiątką na skórze jest blizna po cięciu. Trudno się z nią nie zgodzić. Jak każda blizna, również ta po cesarskim cięciu może być rehabilitowana, a dzięki właściwej pielęgnacji...

  czytaj więcej
 • Hipnoporód - jak działa hipnoterapia podczas porodu?
  Hipnoporód - jak działa hipnoterapia podczas porodu?
  1717 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Hipnoza często kojarzy nam się z magicznymi sztuczkami i nakłanianiem do robienia rzeczy, których wcale nie chcemy robić. Podświadomość jednak wcale tak nie działa, a hipnoza może być używana chociażby do tego, by wspomóc leczenie różnego rodzaju dysfunkcji a także zmniejszyć odczucia bólowe. Dlatego właśnie hipnoterapia używana jest podczas porodów naturalnych, umożliwiając wprowadzenie kobiety w stan relaksu. Na czym polega hipnoporód? Kiedy zacząć się do niego przygotowywać? Czy...

  czytaj więcej
 • Ranking termometrów 2020/2021
  Ranking termometrów 2020/2021
  535 Wyświetleń

  Termometr jest urządzeniem, które znajduje się chyba w każdym domu. Jednak od momentu, w którym jedynym rozwiązaniem były termometry rtęciowe, minęło już sporo czasu. Dlatego dzisiaj wybranie odpowiedniego urządzenia do pomiaru temperatury może być trochę bardziej skomplikowane. Postaramy się Wam w tym pomóc.

  czytaj więcej
 • Wyprawka do szpitala dla mamy
  Wyprawka do szpitala dla mamy
  466 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Przygotowanie wyprawki do szpitala jest jednym z zadań, o których przyszła mama musi pomyśleć już kilka tygodni przed porodem, aby mieć pewność, że znajduje się w niej wszystko co potrzebne. Co powinno znajdować się w wyprawce do szpitala? Co przyszła mama musi zabrać dla siebie i niemowlęcia? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

  czytaj więcej
 • Jaki smoczek dla noworodka? Jak wybrać?
  Jaki smoczek dla noworodka? Jak wybrać?
  400 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Wielu rodziców świadomie rezygnuje ze smoczków, prawdopodobnie z powodu ryzyka pojawienia się wad zgryzu w późniejszym czasie. Wskazuje się jednak, iż to nie sam smoczek jest źródłem problemu, a raczej źle dobrany rozmiar oraz zbyt częste używanie. Aby zatem uniknąć tych błędów i nie ryzykować, że dziecko będzie w przyszłości borykać się z problemami ortodontycznymi, warto dobrze zastanowić się nad wyborem smoczka. Jakie rozmiary i rodzaje smoczków dostępne są na rynku?

  czytaj więcej
 • Jakie pieluszki jednorazowe wybrać?
  Jakie pieluszki jednorazowe wybrać?
  372 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Pieluszki jednorazowe to podstawowy element wyprawki niemowlęcia. Produkt ten towarzyszy dziecku przeważnie do drugiego roku życia, kiedy powoli rezygnujemy z niego na rzecz nocników. Jednak ze względu na fakt, że na rynku można znaleźć wiele różnego rodzaju pieluszek, przed pierwszym zakupem warto chwilę zastanowić się nad tym, które z nich wybrać. Czym kierować się podczas wyboru? Jakie rodzaje pieluch możemy znaleźć? Jakie są wady i zalety pieluszek jednorazowych? W tym tekście postaramy...

  czytaj więcej
 • Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
  Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
  350 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Spór o to czy lepsze dla dziecka są pieluszki jednorazowe, czy wielorazowe, trwa już od wielu, wielu lat. Nadal nie jest rozstrzygnięty, gdyż wiele zależy od przekonań rodziców a także od dziecka. Warto jednak poznać wszystkie „za” i „przeciw”, by móc świadomie wybrać. Które pieluszki będą lepsze dla malucha? Jakie są zalety i wady obu produktów?

  czytaj więcej
 • Nebulizacja — co to jest? Nebulizacja a inhalacja. Co daje nebulizacja i ile powinna trwać? Rodzaje i ceny nebulizatorów
  Nebulizacja — co to jest? Nebulizacja a inhalacja. Co daje nebulizacja i ile powinna trwać? Rodzaje i ceny nebulizatorów
  51 Wyświetleń

  Niektóre choroby układu oddechowego wymagają podania leku głęboko do oskrzeli. Taki zabieg medyczny jest możliwy dzięki nebulizatorom. Urządzenia te rozpylają lek w postaci aerozolu bezpośrednio do układu oddechowego. Co warto o nich wiedzieć?

  czytaj więcej
 • Inhalacje na kaszel i katar — jak działają i kiedy pomagają? Z czego i jak robić inhalacje? Najlepsze inhalatory
  Inhalacje na kaszel i katar — jak działają i kiedy pomagają? Z czego i jak robić inhalacje? Najlepsze inhalatory
  49 Wyświetleń

  Inhalacje to skuteczna, nieinwazyjna metoda zwalczania kaszlu i kataru. Inhalację wykonywać można w każdym wieku, zarówno u osoby dorosłej, jak i dziecka. Sprawdź, czego użyć w tym celu oraz jaki inhalator będzie najlepszy. Dowiedz się także, czym klasyczny inhalator różni się od sprzętu pokrewnego - nebulizatora.

  czytaj więcej
 • Rodzaje termometrów i dokładność pomiarów. Ile kosztuje termometr, jaki wybrać i gdzie go kupić?
  Rodzaje termometrów i dokładność pomiarów. Ile kosztuje termometr, jaki wybrać i gdzie go kupić?
  46 Wyświetleń

  Termometr to urządzenie, które powinno się znaleźć w każdym domu. Zmierzenie temperatury ciała pomaga w podjęciu decyzji o zastosowaniu leków przeciwgorączkowych, ułatwia również diagnostykę różnicową. Jaki termometr wybrać, by uzyskać jak najdokładniejszy wynik pomiaru? Podpowiadamy.

  czytaj więcej
 • Infekcje intymne — czym są i jakie mają przyczyny? Rodzaje infekcji intymnych i ich objawy. Profilaktyka, leczenie i możliwe powikłania
  Infekcje intymne — czym są i jakie mają przyczyny? Rodzaje infekcji intymnych i ich objawy. Profilaktyka, leczenie i możliwe powikłania
  37 Wyświetleń

  Kandydoza oraz bakteryjne zakażenie pochwy należą do najczęściej spotykanych infekcji intymnych u kobiet. Z uwagi na nawrotowy charakter walka z nimi nie jest łatwa. Jak objawiają się infekcje intymne? Na czym polega profilaktyka i leczenie? Podpowiadamy.

  czytaj więcej
Showing 1 to 16 of 16 (1 Page)