• Wyprawka dla noworodka 2021 - lista potrzebnych produktów
  Wyprawka dla noworodka 2021 - lista potrzebnych produktów
  10089 Wyświetleń
  5
    (5.0)

  Kompletowanie wyprawki dla noworodka to jedno z przyjemniejszych zadań, przed którymi stoją przyszli rodzice. Warto jednak dokładnie się do niego przygotować, aby przypadkiem nie zapomnieć o czymś istotnym bądź nie zakupić niepotrzebnych produktów. Kiedy warto zacząć przygotowywanie wyprawki i co powinno się w niej znaleźć? W tym tekście odpowiemy na wszystkie te pytania.

  czytaj więcej
 • Jak pobudzić laktację? Sprawdzone sposoby dla mam
  Jak pobudzić laktację? Sprawdzone sposoby dla mam
  3028 Wyświetleń
  3
    (5.0)

  Wiele mam, które decydują się na karmienie piersią zastanawia się, czy będą miały odpowiednią ilość mleka, by nakarmić swoje dziecko. Dodatkowo u matek pojawia się nierzadko tak zwany kryzys laktacyjny, podczas którego ilość pokarmu zmniejsza się. Jak pobudzić laktację? Co sprawia, że w piersiach znajduje się mniej pokarmu, niż powinno? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

  czytaj więcej
 • Ranking inhalatorów 2020/2021
  Ranking inhalatorów 2020/2021
  1964 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Inhalator to niezwykle przydatne urządzenie, które powinno znaleźć się w domu z małym dzieckiem – nawet jeśli maluch nie jest astmatykiem czy alergikiem. Sprawdzi się bowiem przy sezonowym katarze czy też większych problemach zdrowotnych, takich jak zapalenie płuc lub oskrzeli. Zakup odpowiedniego urządzenia może być jednak trudny, zwłaszcza przy tak dużym wyborze.

  czytaj więcej
 • Przewijanie dziecka - jak zmienić pieluszkę?
  Przewijanie dziecka - jak zmienić pieluszkę?
  1135 Wyświetleń
  2
    (5.0)

  Przewijanie dziecka to jedna z podstawowych czynności, których podejmują się świeżo upieczeni rodzice i opiekunowie. Z pozoru prosta czynność może jednak przysporzyć niemałych problemów osobom, które nie mają jeszcze doświadczenia w opiece nad maluchem. Jak często zmieniać pieluchy? Jaki rodzaj pieluch wybrać i co jest potrzebne podczas przewijania, a przede wszystkim: jak przewinąć dziecko szybko i sprawnie, nie robiąc noworodkowi krzywdy? Na te inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

  czytaj więcej
 • Hipnoporód - jak działa hipnoterapia podczas porodu?
  Hipnoporód - jak działa hipnoterapia podczas porodu?
  1062 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Hipnoza często kojarzy nam się z magicznymi sztuczkami i nakłanianiem do robienia rzeczy, których wcale nie chcemy robić. Podświadomość jednak wcale tak nie działa, a hipnoza może być używana chociażby do tego, by wspomóc leczenie różnego rodzaju dysfunkcji a także zmniejszyć odczucia bólowe. Dlatego właśnie hipnoterapia używana jest podczas porodów naturalnych, umożliwiając wprowadzenie kobiety w stan relaksu. Na czym polega hipnoporód? Kiedy zacząć się do niego przygotowywać? Czy...

  czytaj więcej
 • Pieluszki dla dzieci - rozmiary odpowiednie do wieku
  Pieluszki dla dzieci - rozmiary odpowiednie do wieku
  1053 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Chyba większość rodziców początkowo ma problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru pieluszki dla swojej pociechy. Zwłaszcza jeśli jest to ich pierwsze dziecko. W takiej sytuacji warto poczytać co nieco o pieluszkach jeszcze zanim niemowlę się narodzi. Pieluszki jednorazowe powinny bowiem znaleźć się już w wyprawce dla dziecka, choć nie w ogromnych ilościach (o tym dlaczego tak jest opowiemy później). Jeśli nie wiecie, po jakie pieluszki sięgnąć, jak dobierać rozmiar i kiedy przychodzi czas na...

  czytaj więcej
 • Blizny po cesarce - co na bliznę po cc? Pielęgnacja i plastyka blizny po cesarskim cięciu
  Blizny po cesarce - co na bliznę po cc? Pielęgnacja i plastyka blizny po cesarskim cięciu
  579 Wyświetleń

  Zgodnie z danymi GUS z 2019 roku, 42,4% porodów odbywa się przez cesarskie cięcie. Mama Ginekolog, ginekolog-położnik, która prowadzi poradnik-blog, gdzie informuje, doradza kobietom chcącym zajść w ciążę, będącym w ciąży i tym w połogu. Uświadamia, że poród przez cesarskie cięcie to bardzo poważna operacja, a widoczną pamiątką na skórze jest blizna po cięciu. Trudno się z nią nie zgodzić. Jak każda blizna, również ta po cesarskim cięciu może być rehabilitowana, a dzięki właściwej pielęgnacji...

  czytaj więcej
 • Ranking termometrów 2020/2021
  Ranking termometrów 2020/2021
  342 Wyświetleń

  Termometr jest urządzeniem, które znajduje się chyba w każdym domu. Jednak od momentu, w którym jedynym rozwiązaniem były termometry rtęciowe, minęło już sporo czasu. Dlatego dzisiaj wybranie odpowiedniego urządzenia do pomiaru temperatury może być trochę bardziej skomplikowane. Postaramy się Wam w tym pomóc.

  czytaj więcej
 • Jakie pieluszki jednorazowe wybrać?
  Jakie pieluszki jednorazowe wybrać?
  323 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Pieluszki jednorazowe to podstawowy element wyprawki niemowlęcia. Produkt ten towarzyszy dziecku przeważnie do drugiego roku życia, kiedy powoli rezygnujemy z niego na rzecz nocników. Jednak ze względu na fakt, że na rynku można znaleźć wiele różnego rodzaju pieluszek, przed pierwszym zakupem warto chwilę zastanowić się nad tym, które z nich wybrać. Czym kierować się podczas wyboru? Jakie rodzaje pieluch możemy znaleźć? Jakie są wady i zalety pieluszek jednorazowych? W tym tekście postaramy...

  czytaj więcej
 • Wyprawka do szpitala dla mamy
  Wyprawka do szpitala dla mamy
  307 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Przygotowanie wyprawki do szpitala jest jednym z zadań, o których przyszła mama musi pomyśleć już kilka tygodni przed porodem, aby mieć pewność, że znajduje się w niej wszystko co potrzebne. Co powinno znajdować się w wyprawce do szpitala? Co przyszła mama musi zabrać dla siebie i niemowlęcia? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

  czytaj więcej
 • Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
  Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
  307 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Spór o to czy lepsze dla dziecka są pieluszki jednorazowe, czy wielorazowe, trwa już od wielu, wielu lat. Nadal nie jest rozstrzygnięty, gdyż wiele zależy od przekonań rodziców a także od dziecka. Warto jednak poznać wszystkie „za” i „przeciw”, by móc świadomie wybrać. Które pieluszki będą lepsze dla malucha? Jakie są zalety i wady obu produktów?

  czytaj więcej
 • Jaki smoczek dla noworodka? Jak wybrać?
  Jaki smoczek dla noworodka? Jak wybrać?
  288 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Wielu rodziców świadomie rezygnuje ze smoczków, prawdopodobnie z powodu ryzyka pojawienia się wad zgryzu w późniejszym czasie. Wskazuje się jednak, iż to nie sam smoczek jest źródłem problemu, a raczej źle dobrany rozmiar oraz zbyt częste używanie. Aby zatem uniknąć tych błędów i nie ryzykować, że dziecko będzie w przyszłości borykać się z problemami ortodontycznymi, warto dobrze zastanowić się nad wyborem smoczka. Jakie rozmiary i rodzaje smoczków dostępne są na rynku?

  czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 12 (1 Page)