• Rozwój dziecka - 1. miesiąc życia
  Rozwój dziecka - 1. miesiąc życia
  10917 Wyświetleń
  3
    (5.0)

  Pierwszy miesiąc życia dziecka może być dla rodziców naprawdę trudnym, choć pięknym doświadczeniem. Zmęczenie łączy się tu z radością i przekonaniem, że niemowlę właściwie tylko płacze, je i śpi. Nic bardziej mylnego! Dziecko już od pierwszych dni życia rozpoczyna dynamiczny rozwój, który warto uważnie śledzić. Co dzieje się w pierwszym miesiącu życia niemowlęcia?

  czytaj więcej
 • Rozwój dziecka - 2. miesiąc życia
  Rozwój dziecka - 2. miesiąc życia
  10332 Wyświetleń
  4
    (5.0)

  W drugim miesiącu życia dziecka maluch jest coraz bardziej ruchliwy, energiczny, co z pewnością ucieszy rodziców, którym dużo łatwiej jest nawiązać z nim kontakt. Jakie wyzwania czekają na dziecko w drugim miesiącu życia? Na czym polega jego rozwój fizyczny i psychiczny? W jaki sposób rodzice mogą w tym pomóc? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym tekście.

  czytaj więcej
 • Rozwój dziecka - 3. miesiąc życia
  Rozwój dziecka - 3. miesiąc życia
  11138 Wyświetleń
  4
    (5.0)

  Trzeci miesiąc życia dziecka jest czasem, w którym jego ciało staje się coraz bardziej sprawne. Dotyczy to zarówno rączek i nóżek jak i zmysłów, które są już dobrze rozwinięte. Dodatkowo procesy fizjologiczne niemowlęcia stabilizują się, dzięki czemu rodzice zauważają dość regularny rytm karmienia, odpoczynku i snu. Jak wygląda rozwój trzymiesięcznego dziecka? Jak zmienia się jego ciało i zachowania?

  czytaj więcej
 • Rozwój dziecka - 4. miesiąc życia
  Rozwój dziecka - 4. miesiąc życia
  7675 Wyświetleń

  Dziecko w czwartym miesiącu swojego życia jest już zwykle spokojniejsze. Coraz lepiej rozumie to, co dzieje się naokoło niego. Dodatkowo dla rodziców zauważalny jest znaczny postęp motoryczny malucha. Jak zmienia się ciało i psychika dziecka w czwartym miesiącu? Co można zrobić, by wesprzeć ten rozwój?

  czytaj więcej
 • Rozwój dziecka - 5. miesiąc życia
  Rozwój dziecka - 5. miesiąc życia
  6506 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  W piątym miesiącu życia dziecka rodzice mogą zauważyć, że ich pociecha jest nie tylko ruchliwa, ale także bardzo giętka. Coraz chętniej przetacza się z jednej pozycji do drugiej, wkłada stopy do buzi czy nawet unosi się na ramionach tak, jakby zaraz miało raczkować. Jak jeszcze zmienia się maluch w wieku pięciu miesięcy? Czego powinni się spodziewać i rodzice i w jaki sposób mogą pomóc w rozwoju niemowlęcia? Tego dowiecie się z naszego tekstu.

  czytaj więcej
 • Rozwój dziecka - 6. miesiąc życia
  Rozwój dziecka - 6. miesiąc życia
  2450 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Sześciomiesięczne dziecko może już coraz więcej – turla się, trzyma zabawki w dłoni, a niekiedy nawet siada lub przynajmniej próbuje siadać. To czas, w którym zmiany zachodzące w niemowlęciu są coraz bardziej indywidualne. Niektóre dzieci zaczynają już raczkowanie, inne zrobią to dopiero za miesiąc lub dwa. Nie jest to z pewnością powód do obaw. Dzieci uczą się nowych umiejętności w różnym czasie, nie warto zatem porównywać ich do pociech znajomych. Jak rozwija się półroczne niemowlę? W jaki...

  czytaj więcej
 • Rozwój dziecka - 7. miesiąc życia
  Rozwój dziecka - 7. miesiąc życia
  6808 Wyświetleń
  4
    (5.0)

  Siedmiomiesięczne dziecko nadal rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jest już coraz większe i cięższe, jednak przede wszystkim doskonali umiejętności, które zdobyło w poprzednich miesiącach. To także czas, w którym niemowlę coraz lepiej komunikuje rodzicom swoje potrzeby. W jaki sposób rozwija się fizycznie i psychicznie? Jak można mu w tym pomóc? Tego dowiecie się z naszego tekstu.

  czytaj więcej
 • Rozwój dziecka - 8. miesiąc życia
  Rozwój dziecka - 8. miesiąc życia
  7242 Wyświetleń
  3
    (5.0)

  Ósmy miesiąc życia to kolejny etap podboju świata przez Wasze maleństwo. Dziecko sprawnie się turla, a może nawet już raczkuje. Stara się także za wszelką cenę podnieść na nogi i nierzadko mu się to udaje. Dodatkowo uczy się związków przyczynowo-skutkowych, a także wskazuje czego chce, a czego nie, co wyraża jego kształtujący się charakter. Jak rozwija się fizyczność i psychika dziecka w ósmym miesiącu życia? Jak rodzice mogą wspierać ten rozwój? Tego dowiecie się z naszego tekstu.

  czytaj więcej
 • Rozwój dziecka - 9. miesiąc życia
  Rozwój dziecka - 9. miesiąc życia
  4603 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Dziewięciomiesięczne dziecko przeszło już naprawdę długą drogę w rozwoju fizycznym i intelektualnym. Nauczyło się łapania, poruszania się, gaworzenia, a także rozpoznawania źródła dźwięków czy nawet emocji. Jest już coraz sprawniejsze pod wieloma kątami. Być może nawet raczkuje. Jak rozwija się niemowlę w wieku dziewięciu miesięcy? W jaki sposób rodzice mogą mu pomagać?

  czytaj więcej
 • Rozwój dziecka - 10. miesiąc życia
  Rozwój dziecka - 10. miesiąc życia
  1624 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Dziesięciomiesięczne dziecko jest coraz większe, jednak wcale gwałtownie nie przybiera na wadze. Ten etap ma już stanowczo za sobą. Jest już dużym niemowlęciem, które naprawdę wiele potrafi. Może zaskoczyć rodziców swoimi umiejętnościami, chociażby prośbą o pomoc. Zwykle potrafi także siedzieć, raczkować a nawet stać przez chwilę bez podtrzymania. Co jeszcze potrafi dziesięciomiesięczne dziecko? Jak rozwija się fizycznie i psychicznie? Jak w rozwoju mogą mu pomóc rodzice?

  czytaj więcej
 • Rozwój dziecka - 11. miesiąc życia
  Rozwój dziecka - 11. miesiąc życia
  716 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Wasze dziecko ma już prawie roczek! Prawdopodobnie potrafi już raczkować, a czasem nawet wstanie samodzielnie do pozycji pionowej. Chociaż jeszcze przez jakiś czas nie będzie chodzić, wyraźnie podoba mu się stanie. Niemowlę jest już coraz bardziej świadome siebie jako jednostki. To moment, w którym coraz częściej pokazuje cechy swojego charakteru. Jest coraz bardziej niezależne. Jak jeszcze rozwija się jedenastomiesięczne dziecko? W jaki sposób rodzice mogą mu w tym pomóc? Tego dowiecie się z...

  czytaj więcej
 • Rozwój dziecka - 12. miesiąc życia
  Rozwój dziecka - 12. miesiąc życia
  1275 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Wasze dziecko ma już roczek! Z noworodka, które komunikuje się ze światem tylko za pomocą płaczu maluch stał się ciekawskim, gadatliwym i bardzo towarzyskim niemowlęciem. Posiada już wiele umiejętności, z których najbardziej imponującymi jest poruszanie się, gaworzenie i rozumienie emocji. Jak zmienia się dziecko w ostatnim miesiącu swojego pierwszego roku życia?

  czytaj więcej
 • Kolka u niemowlaka - przyczyny i objawy. Co zrobić, gdy pojawi się kolka?
  Kolka u niemowlaka - przyczyny i objawy. Co zrobić, gdy pojawi się kolka?
  421 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Kolka niemowlęca jest problemem, który spędza sen z powiek wielu rodzicom. Dosłownie i w przenośni. Wskazuje się, że nawet 40% dzieci może cierpieć na kolki od drugiego tygodnia do szóstego miesiąca swojego życia. Niestety do tej pory nie wskazano jednoznacznie, co jest przyczyną kolek oraz jaki sposób jest najlepszy, by z nimi walczyć. Rodzicom pozostaje więc próbowanie różnych metod, które mogą choć nie muszą się sprawdzić. W tym tekście opiszemy kilka przyczyn kolek, które są najczęściej...

  czytaj więcej
Showing 1 to 13 of 13 (1 Page)