• Ciemieniucha - przyczyny i leczenie. Jak pozbyć się ciemieniuchy?
  Ciemieniucha - przyczyny i leczenie. Jak pozbyć się ciemieniuchy?
  4672 Wyświetleń
  2
    (5.0)

  Ciemieniucha jest problemem wieku niemowlęcego, z którym boryka się wielu rodziców. Nie warto się jednak denerwować - nie jest to przypadłość, która stanowi duży problem zdrowotny. Z całą pewnością nie jest niebezpieczna dla dziecka. Co jest przyczyną powstawania ciemieniuchy i w jaki sposób można ją wyleczyć? Na tych zagadnieniach skupimy się w poniższym tekście.

  czytaj więcej
 • Pielęgnacja noworodka - jak zadbać o higienę dziecka?
  Pielęgnacja noworodka - jak zadbać o higienę dziecka?
  4023 Wyświetleń
  3
    (5.0)

  Pielęgnacja noworodka oraz zachowanie higieny skóry to bardzo ważne zadanie, przed którym stoją rodzice. Nierzadko wzbudza lęk, zwłaszcza w pierwszych dniach życia dziecka. Dlatego istotne jest, by poznać wszystkie zasady dotyczące pielęgnacji i stosować je w praktyce. Jak dbać o wrażliwą skórę noworodka? Na co zwrócić szczególną wagę? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

  czytaj więcej
 • Chusteczki dla niemowląt - jakie wybrać?
  Chusteczki dla niemowląt - jakie wybrać?
  3589 Wyświetleń
  1
    (5.0)

  Chusteczki nawilżane to element wyprawki niemowlaka, którego po prostu nie może zabraknąć. Nie raz uratują życie rodzicom, którzy będą chcieli szybko wyczyścić buzię czy ręce dziecka, na przykład na spacerze. Doskonale sprawdzą się także jako element wieczornej higieny pupy. Jednak ze względu na to, iż na rynku znaleźć można całe mnóstwo nawilżanych chusteczek, warto przyjrzeć się im bliżej i wybrać te, które będą najlepsze dla niemowlęcia.

  czytaj więcej
 • Karmienie noworodka - jak często karmić
  Karmienie noworodka - jak często karmić
  2246 Wyświetleń

  Wiele mam, zwłaszcza po urodzeniu swojego pierwszego dziecka, zastanawia się, jak często powinno jeść ich niemowlę. Ile razy karmić piersią lub mieszanką? Ta magiczna liczba zmienia się w zależności od indywidualnych potrzeb malucha ale także od jego wieku oraz od samego pokarmu. Jak często powinno się zatem karmić noworodka i niemowlę? Jak upewnić się, że dziecko otrzymuje odpowiednią ilość mleka? W tekście postaramy odpowiedzieć się na wszystkie te pytania.

  czytaj więcej
 • Żółtaczka u noworodków przyczyny i objawy. Kiedy leczyć żółtaczkę?
  Żółtaczka u noworodków przyczyny i objawy. Kiedy leczyć żółtaczkę?
  2132 Wyświetleń

  Żółte zabarwienie noworodka z pewnością zestresowało niejednych rodziców. Kojarzymy je bowiem z żółtaczką u dorosłych, która jest poważną chorobą. Na szczęście żółtaczka fizjologiczna nie jest niczym poważnym – to objaw, który bardzo często występuje zarówno u wcześniaków, jak i dzieci urodzonych w terminie. Jakie są jej przyczyny i objawy? Czy żółtaczkę fizjologiczną należy leczyć?

  czytaj więcej
 • Pielęgnacja pępka noworodka
  Pielęgnacja pępka noworodka
  1371 Wyświetleń

  Oczyszczanie pępka noworodka, a właściwie kikuta pępowinowego, jest elementem pielęgnacji dziecka, którego rodzice obawiają się chyba najbardziej. Głównie ze względu na ryzyko pojawienia się infekcji – kikut jest przecież gojącą się raną, o którą należy dbać. Nie jest to jednak tak trudne, jak mogłoby się wydawać. I z całą pewnością nie wymaga używania spirytusu.

  czytaj więcej
 • Pieluszkowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy, leczenie
  Pieluszkowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy, leczenie
  1167 Wyświetleń

  Pieluszkowe zapalenie skóry to jedno z najczęstszych zmian skórnych, które pojawiają się u niemowląt. Przeważnie dotyczą dzieci w wieku od siódmego do dwunastego miesiąca życia, jednak mogą pojawić się podczas całego okresu, w którym dziecko nosi pieluszkę. Jakie są jego przyczyny i główne objawy? W jaki sposób można wyleczyć pieluszkowe zapalenie skóry? Czym smarować delikatną skórę dziecka? W poniższym tekście postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

  czytaj więcej
 • Pierwsza kąpiel noworodka
  Pierwsza kąpiel noworodka
  952 Wyświetleń

  Kąpiel noworodka to stresujące wydarzenie – zarówno dla rodziców jak i dziecka. Zwłaszcza pierwsze tygodnie mogą przynieść wiele emocji, gdy dziecko płacze, rodzice są zaś zmęczeni. Dodatkowo dochodzi także obawa o zrobienie niemowlęciu krzywdy. Chociaż wrodzona intuicja z pewnością nie pozwoli rodzicom na nic, co mogłoby zaszkodzić maluchowi, warto znać podstawowe zasady prawidłowej kąpieli. Jak powinno przebiegać mycie noworodka? Jakich kosmetyków najlepiej używać?

  czytaj więcej
 • Jakie pieluszki dla alergika, skóry wrażliwej i atopowej?
  Jakie pieluszki dla alergika, skóry wrażliwej i atopowej?
  875 Wyświetleń

  Delikatna skóra niemowląt zasługuje na najlepszą ochronę. Dlatego rodzice wybierają dla nich najlepsze kosmetyki oraz pieluszki – to przecież one będą miały bezpośredni kontakt z naskórkiem. Jednak niektóre dzieci potrzebują jeszcze większej uwagi. To mali alergicy, a także dzieci z atopowym zapaleniem skóry, u których dużo łatwiej o podrażnienia. Jakie pieluszki powinny być wybierane dla skóry wrażliwej, atopowej i ze skłonnością do alergii?

  czytaj więcej
 • Odparzenia u niemowląt
  Odparzenia u niemowląt
  821 Wyświetleń

  Odparzenia u niemowląt to częsta przypadłość, która – zwłaszcza młodym rodzicom – potrafi spędzać sen z powiek. Na szczęście na rynku znaleźć można wiele preparatów, które pomagają szybko zwalczyć odparzenia i zapobiegać powstawaniu nowych. Warto jednak wiedzieć, jak powstają te zmiany skórne, by móc uchronić przed nimi maluszka. W tym tekście wskażemy zatem przyczyny powstawania odparzeń oraz najlepsze sposoby na ich leczenie.

  czytaj więcej
 • Trądzik noworodkowy - przyczyny, objawy, leczenie
  Trądzik noworodkowy - przyczyny, objawy, leczenie
  696 Wyświetleń

  Wszelkie zmiany skórne zawsze są dla rodziców niepokojące. Zwłaszcza gdy pojawiają się w pierwszych tygodniach życia pierwszego dziecka. Niedoświadczeni opiekunowie mogą przecież nie wiedzieć, iż jest to trądzik noworodkowy – dotyczący aż dwudziestu procent dzieci pomiędzy drugim tygodniem a trzecim miesiącem życia. Jak zatem się domyślacie, nie jest to poważne schorzenie, choć może wyglądać nieestetycznie. Warto przy tym wiedzieć, czym spowodowany jest trądzik, jak się objawia i w jaki...

  czytaj więcej
 • Jak pielęgnować skórę dziecka latem?
  Jak pielęgnować skórę dziecka latem?
  565 Wyświetleń

  Ochrona skóry dziecka latem jest niezwykle istotnym elementem codziennej pielęgnacji. Słońce, suche powietrze i długie przebywanie na zewnątrz może być bowiem niebezpieczne dla wrażliwej skóry starszych dzieci, a tym bardziej niemowląt. Jak zatem kompleksowo chronić malucha przed promieniami słonecznymi?

  czytaj więcej
 • Jak pielęgnować skórę dziecka zimą?
  Jak pielęgnować skórę dziecka zimą?
  489 Wyświetleń

  Zima to pora roku, która wymaga od rodziców jeszcze uważniejszej pielęgnacji skóry niemowlęcia. Wiąże się bowiem z mrozami i zimnym wiatrem podczas spacerów oraz niską wilgotnością w domu, spowodowaną ogrzewaniem. Te elementy negatywnie wpływają na bardzo cienką skórę malucha, która – ze względu na to, iż nie jest jeszcze w pełni wykształcona – nie może samodzielnie się chronić. Jak zatem dbać o malucha zimą?

  czytaj więcej
 • Czym są wszy? Skąd się biorą i jak wyglądają? Objawy wszawicy. Jak pozbyć się wszy? Leczenie i zapobieganie
  Czym są wszy? Skąd się biorą i jak wyglądają? Objawy wszawicy. Jak pozbyć się wszy? Leczenie i zapobieganie
  21 Wyświetleń

  Wszawica jest częstą chorobą wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym – szacuje się, że dotyczy nawet 2% maluchów. Jednak poza wszą głowową na człowieku może żerować także wsza łonowa oraz wsza odzieżowa. Podpowiadamy, skąd się biorą pasożyty oraz jak z nimi walczyć?

  czytaj więcej
Showing 1 to 14 of 14 (1 Page)