• Kalendarz ciąży - 1. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 1. tydzień ciąży
  Przeczytano 1 571 razy
  2
    (5.0)

  Ciąża jest procesem, podczas którego ciało kobiety diametralnie się zmienia. Prześledzimy je razem z Wami podczas serii artykułów z cyklu Kalendarz ciąży. W każdym z nich opiszemy w jaki sposób będzie zmieniać się Wasze ciało, jak rozwija się płód oraz jakie badanie powinny zostać w tym czasie wykonane.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 2. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 2. tydzień ciąży
  Przeczytano 1 069 razy
  1
    (5.0)

  Drugi tydzień ciąży to czas, w którym jeszcze nie doszło do zapłodnienia. Pęcherzyk Graffa pęka, co oznacza zbliżającą się owulację. Chociaż teoretycznie nie jesteście jeszcze w ciąży, jest to odpowiedni czas na to, by przygotować się na cały czas jej trwania. Dlatego zadbajcie dobrze o swoje zdrowie, wykonajcie niezbędne badania – jeśli jeszcze tego nie zrobiłyście – i zaplanujcie zdrową dietę, którą wprowadzicie od teraz. Jak zmieni się Wasze ciało w drugim tygodniu ciąży? Jak rozwija się...

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 3. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 3. tydzień ciąży
  Przeczytano 4 427 razy
  1
    (5.0)

  Jeśli jesteście w trzecim tygodniu ciąży oznacza to, że nareszcie doszło do zapłodnienia, a w Waszym organizmie rozwija się pojedyncza komórka, która ma niezwykłą zdolność do mnożenia się. Z czasem zygota stanie się blastocystą, później embrionem, a następnie płodem. Jak w tym czasie zmieni się Wasz organizm? Jakie objawy mogą pojawić się w trzecim tygodniu ciąży?

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 4. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 4. tydzień ciąży
  Przeczytano 5 326 razy
  1
    (5.0)

  Czwarty tydzień ciąży jest jednocześnie drugim tygodniem po zapłodnieniu komórki jajowej przez plemnik. W tym momencie doszło już także do implantacji zarodka – w tej chwili ma on od 0,5 do 1 mm. Chociaż podczas pierwszego USG nie zobaczycie zdjęć jak z filmów, z małym przypominającym człowieka płodem, za pomocą ultrasonografu lekarz będzie mógł zobaczyć pęcherzyk ciążowy. To tylko potwierdzi to, co już wiecie dzięki testowi ciążowemu – jesteście w ciąży!

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 5. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 5. tydzień ciąży
  Przeczytano 7 042 razy
  5
    (5.0)

  W piątym tygodniu ciąży wykonany test ciążowy da z pewnością wynik pozytywny. Jeśli nie macie do niego zaufania, zawsze możecie udać się na test krwi. Jedno jest już pewne – doszło do zapłodnienia, a Wy jesteście w ciąży. Zarodek zdążył już zagnieździć się w macicy, nadal jednak jest niewielki, ma około 2 mm. Jak będzie zmieniać się w piątym tygodniu ciąży? Z jakimi objawami i odczuciami będzie się to wiązać? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania w naszym artykule.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 6. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 6. tydzień ciąży
  Przeczytano 6 770 razy
  1
    (5.0)

  Szósty tydzień ciąży to czas, w którym możecie już zacząć odczuwać objawy tego, że w Waszym ciele zagnieździł się zarodek. W nim także zachodzą poważne zmiany – w szóstym tygodniu rozpoczyna się formowanie jednego z najważniejszych organów, serca. Na co powinnyście się przygotować? Jak rozwija się zarodek i jakie objawy ciąży mogą już się pojawić? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym tekście.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 7. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 7. tydzień ciąży
  Przeczytano 4 230 razy
  1
    (5.0)

  W siódmym tygodniu ciąży najprawdopodobniej wiecie już, że doszło do zapłodnienia, a zarodek spokojnie zagnieździł się w macicy. Nie dostałyście okresu w planowanym czasie, a także możecie odczuwać mdłości i huśtawki nastrojów. Jednak nie tylko Wasze ciało zaczyna się zmieniać. Zarodek cały czas szybko się rozwija, tworząc wiele zalążków przyszłych narządów wewnętrznych. Jakich objawów możecie doświadczać w tym tygodniu? Jakie badania Was czekać? Na te i inne pytania postaramy się...

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 8. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 8. tydzień ciąży
  Przeczytano 2 761 razy
  1
    (5.0)

  Ósmy tydzień ciąży to czas, w którym koniecznie powinnyście udać się do ginekologa, który będzie monitorować jej przebieg. A pomimo tego, że zarodek nadal jest niewielki, w Waszym ciele dzieje się naprawdę wiele. Jakie zmiany zachodzą w organizmie kobiety w ósmym tygodniu ciąży? Jak rozwija się zarodek? Czego możecie spodziewać się w tym czasie? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 9. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 9. tydzień ciąży
  Przeczytano 10 644 razy
  5
    (5.0)

  Dziewiąty tydzień ciąży jest początkiem trzeciego miesiąca. Wasze ciało nie ulega gwałtownym zmianom, chociaż objawy ciąży są już odczuwalne – mogą pojawić się zarówno mdłości jak i lekkie powiększenie się w pasie, które raczej nie jest zauważalne dla innych. Wszystko dlatego, że zarodek rozwija się bardzo gwałtownie. Potrzebuje wiele energii i miejsca. Czego możecie spodziewać się w dziewiątym tygodniu ciąży? Jakich objawów możecie doświadczać? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć...

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 10. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 10. tydzień ciąży
  Przeczytano 2 981 razy
  1
    (5.0)

  To już dziesiąty tydzień ciąży. Otoczenie nadal może nie widzieć, że nosicie w sobie życie. Wy jednak z pewnością już to czujecie. Dzieje się tak za sprawą szybkiego rozwoju zarodka, który w tej chwili jest już wielkości orzecha włoskiego. Jak Wasze ciało zmienia się w dziesiątym tygodniu? Co dzieje się z zarodkiem? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 11. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 11. tydzień ciąży
  Przeczytano 5 238 razy
  1
    (5.0)

  Jedenasty tydzień ciąży to już prawie końcówka pierwszego trymestru – zostały Wam do tego jeszcze dwa tygodnie. Oznacza to również, iż ryzyko poronienia i powstania wad rozwojowych znacznie się zmniejsza. Możecie już odetchnąć z ulgą. Jak zmienia się płód w jedenastym tygodniu? Jakich objawów możecie się spodziewać? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 12. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 12. tydzień ciąży
  Przeczytano 3 339 razy
  1
    (5.0)

  Dwunasty tydzień ciąży to czas, kiedy nareszcie możecie poczuć się lepiej. Wiele z dolegliwości, które wcześniej Wam dokuczały, teraz zaczynają słabnąć. Wymioty i chroniczne zmęczenie ustępują. Jak jeszcze zmiany czekają Was w dwunastym tygodniu ciąży? Jak w tym czasie rozwija się płód? Jakie badania warto wykonać w tym czasie? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym tekście.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 13. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 13. tydzień ciąży
  Przeczytano 7 733 razy
  1
    (5.0)

  Trzynasty tydzień ciąży oznacza, że pierwszy trymestr już prawie za Wami. Najprawdopodobniej macie za sobą także najgorsze objawy ciąży – poranne mdłości oraz jadłowstręt. Jak teraz będzie zmieniać się Wasze ciało? Jak rozwija się płód w trzynastym tygodniu ciąży? Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 14. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 14. tydzień ciąży
  Przeczytano 5 937 razy
  1
    (5.0)

  Czternasty tydzień ciąży to jednocześnie początek drugiego trymestru. Oznacza to, że macie za sobą najtrudniejszy czas, pełen nieprzyjemnych objawów oraz stresu związanego z możliwym poronieniem lub powstaniem wad rozwojowych. Jak w tym tygodniu zmieni się Wasze ciało? Jak rozwija się płód? Na te pytania odpowiemy w naszym tekście.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 15. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 15. tydzień ciąży
  Przeczytano 2 583 razy
  1
    (5.0)

  Piętnasty tydzień ciąży to czas, w którym najprawdopodobniej nie myślicie już o nieprzyjemnych objawach. Ciągłe zmęczenie i mdłości minęły, a Wy czujecie się już dużo lepiej. To dobry czas, by zadbać o siebie i powoli rozpocząć kompletowanie wyprawki. Nawet pomimo że do narodzin dziecka zostało jeszcze dwadzieścia pięć tygodni. Jak zmienia się Wasze ciało w tym czasie? Co dzieje się z płodem? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tekście.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 16. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 16. tydzień ciąży
  Przeczytano 4 420 razy
  1
    (5.0)

  Szesnasty tydzień ciąży to czas, w którym wiele kobiet czuje się bardzo dobrze. Cera jest promienna, włosy gęste, a dokuczliwe wymioty już dawno poszły w niepamięć. Jednak nie wszystkie objawy ciąży się skończyły, dlatego w niektórych sytuacjach nadal możecie odczuwać dyskomfort. Z kolei płód wciąż bardzo szybko się rozwija. W tej chwili mierzy już około jedenastu centymetrów i waży około osiemdziesięciu gramów. Co czeka Was w szesnastym tygodniu ciąży

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 17. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 17. tydzień ciąży
  Przeczytano 10 354 razy
  1
    (5.0)

  Siedemnasty tydzień ciąży jest czasem, w którym możecie już odczuwać pierwsze ruchy dziecka. Płód jest już bowiem coraz większy i silniejszy – waży około 150 gramów i mierzy 13-14 centymetrów. I cały czas intensywnie rośnie! Jak zmieni się w tym tygodniu? Jakie objawy i odczucia mogą Wam przy tym towarzyszyć? Tego dowiecie się z naszego tekstu.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 18. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 18. tydzień ciąży
  Przeczytano 4 146 razy
  1
    (5.0)

  W osiemnastym tygodniu ciąży Wasze kształty są coraz pełniejsze – wiąże się to z koniecznością zmiany garderoby, ale także z postępującym bólem w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. To jednak nie wszystkie objawy i dolegliwości w tym czasie. Jak zmienia się Wasze ciało w osiemnastym tygodniu ciąży? Jak rozwija się płód? Na te pytania odpowiemy w tekście.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 19. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 19. tydzień ciąży
  Przeczytano 2 645 razy
  1
    (5.0)

  W dziewiętnastym tygodniu ciąży Wasze ciało staje się coraz pełniejsze. Jednak zmienia się także pod innymi względami. Jest to związane z burzą hormonalną, która między innymi…powiększa Wasze stopy. W tym czasie zmienia się także maluch rosnący w Waszym brzuchu. Ma już około piętnastu centymetrów długości i może ważyć nawet 225 gramów. Jakie odczucia będą towarzyszyć Wam w dziewiętnastym tygodniu ciąży? Jak zmienia się płód? O tym opowiemy w naszym tekście.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 20. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 20. tydzień ciąży
  Przeczytano 2 096 razy
  3
    (5.0)

  Jesteście już na półmetku! Połowa ciąży za Wami – macie za sobą stres związany z utrzymaniem dziecka w pierwszych tygodniach, poranne mdłości i znaczne wahania nastroju. Jednak przed Wami wcale nie prostsze zadanie. Co będzie działo się z Waszym ciałem w dwudziestym tygodniu? Jak w tym czasie zmieni się płód? Na te i inne pytania odpowiemy w naszym artykule.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 21. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 21. tydzień ciąży
  Przeczytano 1 368 razy
  1
    (5.0)

  Jesteście już w dwudziestym pierwszym tygodniu – za półmetkiem całej ciąży. Jednak nie oznacza to, że od tego momentu będzie już łatwiej. Wasze ciało cały czas się zmienia, chociaż płód ma już najtrudniejszą pracę za sobą. Wykształcił wszystkie organy, które od tej pory tylko rosną i doskonalą się. Co zatem czeka Was w dwudziestym pierwszym tygodniu?

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 22. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 22. tydzień ciąży
  Przeczytano 4 546 razy
  1
    (5.0)

  Dwudziesty drugi tydzień ciąży to czas, w którym coraz mocniej odczuwacie już ciężar swojego brzucha. Prawdopodobnie dokuczają Wam bóle pleców oraz trudności z ułożeniem się podczas nocnego odpoczynku. Płód z kolei rozwija się w najlepsze, rosnąc i rozpychając się w macicy. Jak Wasze ciało zmienia się w tym czasie? Jak zmienia się płód? Jakie badania czekają na Was w dwudziestym drugim tygodniu ciąży? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 23. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 23. tydzień ciąży
  Przeczytano 5 884 razy
  2
    (5.0)

  W dwudziestym trzecim tygodniu ciąży płód jest już bardzo rozwinięty. Posiada wszystkie potrzebne do życia organy, które coraz bardziej się specjalizują. Gdyby w tym czasie doszło do przedwczesnego porodu, odpowiednio szybka reakcja i opieka lekarzy mogłyby sprawić, że dziecko przeżyłoby już poza łonem matki. Całe szczęście ma jeszcze wiele tygodni, by w pełni się rozwinąć i nabrać sił. Z kolei Wy nadal odczuwacie ten rozwój na własnym ciele. Wasz brzuch jest coraz większy, jednak w...

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 24. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 24. tydzień ciąży
  Przeczytano 1 544 razy
  1
    (5.0)

  To już dwudziesty czwarty tydzień – to porodu pozostało zaledwie szesnaście tygodni. Jesteście już daleko za półmetkiem, chociaż Wasz brzuszek wcale nie jest taki duży. Nie obawiajcie się, to zupełnie normalne. Wraz z rozwojem płodu będzie on coraz większy. W tej chwili waży on już około 600 gramów. Dlatego i Wy znacznie przybrałyście na wadze. Jak rozwija się płód w tym czasie? Jakie zmiany w organizmie Was czekają? O tym dowiecie się z naszego artykułu.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 25. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 25. tydzień ciąży
  Przeczytano 10 806 razy
  1
    (5.0)

  Dwudziesty piąty tydzień ciąży to czas, w którym możecie już poczuć wyraźne ruchy malucha. Wszystko ze względu na to, że nadal intensywnie się on porusza, choć ma już znacznie mniej miejsca – może już mieć przecież około trzydziestu centymetrów i ważyć nawet 800 gramów. Jednak nie przejmujcie się, jeśli jest inaczej. Wielkość płodu zależy od indywidualnych predyspozycji, dlatego mniejsza lub większa masa nie powinna być powodem do zmartwień. Jak będzie zmieniać się płód w tym czasie? Z jakimi...

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 26. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 26. tydzień ciąży
  Przeczytano 3 193 razy
  2
    (5.0)

  Dwudziesty szósty tydzień ciąży to jednocześnie koniec drugiego trymestru. Od tego momentu prawdopodobnie z niecierpliwością będziecie wyczekiwać momentu rozwiązania. Jednak korzystajcie z ostatnich chwil, gdy czujecie się dobrze i macie energię – ostatnie tygodnie bywają dla przyszłych mam bardzo trudne. W tym czasie dziecko rośnie i doskonali swoje organy. Jak rozwija się w dwudziestym szóstym tygodniu? Jakich objawów możecie spodziewać się w tym czasie? O tym opowiemy w naszym artykule.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 27. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 27. tydzień ciąży
  Przeczytano 7 848 razy
  2
    (5.0)

  Rozpoczął się dwudziesty siódmy tydzień ciąży – oznacza to, że właśnie weszłyście w ostatni trymestr. Będziecie czuły się coraz bardziej ociężałe i zmęczone, a wszystko ze względu na ciągle rosnący ciężar noszonego w brzuchu malucha. A rośnie on coraz szybciej. Przybiera na wadze z każdym kolejnym tygodniem, by przygotować się na swoje wielkie przyjście na świat. Jak będzie w tym czasie zmieniać się Wasze ciało? Jak rozwija się dziecko? Na te pytania odpowiemy w artykule.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 28. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 28. tydzień ciąży
  Przeczytano 1 912 razy
  1
    (5.0)

  Właśnie rozpoczęłyście dwudziesty ósmy tydzień ciąży. Do rozwiązania zostało zaledwie dwanaście tygodni, a więc mniej niż trzy miesiące. W tym czasie dziecko jest już na tyle rozwinięte, że przy przedwczesnym porodzie i odpowiedniej opiece medycznej ma szanse na przeżycie. Pamiętajcie jednak, że dopiero w trzydziestym dziewiątym tygodniu uznaje się ciążę za donoszoną. Jak w tym czasie zmieni się Wasze ciało? Jak będzie rozwijać się dziecko? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 29. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 29. tydzień ciąży
  Przeczytano 1 544 razy
  1
    (5.0)

  To już dwudziesty dziewiąty tydzień ciąży. Prawdopodobnie stresujecie się coraz bliższym terminem porodu. To całkowicie normalne – w ostatnich tygodniach możecie doświadczać prawdziwych huśtawek nastroju. Zwłaszcza, że odczuwacie spore fizyczne zmęczenie spowodowane dźwiganiem coraz większego dziecka. Jego masa może już sięgać 1300 gramów. Jak w tym czasie będzie zmieniać się Wasze ciało? Jak rozwija się dziecko? O tym opowiemy w naszym tekście.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 30. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 30. tydzień ciąży
  Przeczytano 1 438 razy
  1
    (5.0)

  Trzydziesty tydzień ciąży stanowi mały powrót do tego, czego doświadczałyście w pierwszych tygodniach. Jednak fakt, że zostało Wam zaledwie dziesięć tygodni do rozwiązania będzie dla Was z pewnością pocieszający. Choć ze zbliżającym się porodem wiąże się także stres, który potęgowany jest przez ciągłe zmęczenie. Tak, ostatni trymestr ciąży nie jest łatwy. W tym czasie maluch rośnie w najlepsze, przybierając na wadze i gromadząc tkankę tłuszczową, która pomoże mu w utrzymaniu ciepłoty ciała po...

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 31. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 31. tydzień ciąży
  Przeczytano 1 680 razy
  1
    (5.0)

  Trzydziesty pierwszy tydzień jest dla wielu kobiet niezwykle stresujący. Pozostało Wam bowiem zaledwie dziewięć tygodni do rozwiązania. Wykorzystajcie je zatem jak najlepiej – odpoczywając w miarę możliwości i spokojnie przygotowując się na przywitanie nowego członka rodziny. Jak w tym czasie zmienia się Wasze ciało? Ja rozwija się dziecko? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 32. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 32. tydzień ciąży
  Przeczytano 10 652 razy
  3
    (5.0)

  Trzydziesty drugi tydzień ciąży to czas, w którym powinnyście myśleć przede wszystkim o odpoczynku. Większość kobiet w tym okresie nie czuje się dobrze – zarówno przez wzgląd na noszony ciężar jak i dolegliwości trawienne. Jednak nie przejmujcie się, te objawy już niebawem miną. Dziecko zaczyna powoli przygotowywać się do opuszczenia Waszej macicy. Nadal oczywiście doskonali niektóre organy. Jak w tym czasie zmienia się dziecko? Jakich dolegliwości możecie się spodziewać?

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 33. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 33. tydzień ciąży
  Przeczytano 6 107 razy
  1
    (5.0)

  Trzydziesty trzeci tydzień ciąży to przełomowy czas dla Waszego dziecka. To właśnie w tym momencie jego płuca są już w pełni ukształtowane. Gdyby zatem poród odbył się przedwcześnie, istnieje bardzo duża szansa, że noworodek nie miałby problemów z płucami. Z jakimi objawami musicie się w tym czasie borykać? Jak rozwija się Wasze dziecko? Na te pytania odpowiemy w naszym tekście.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 34. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 34. tydzień ciąży
  Przeczytano 6 673 razy
  1
    (5.0)

  Jesteście już w trzydziestym czwartym tygodniu ciąży. Oznacza to, że do porodu został Wam zaledwie miesiąc. W tym czasie wiele kobiet odczuwa stres związany ze zbliżającym się terminem. Nie martwcie się jednak, to zupełnie normalne i nie szkodzi dziecku. Starajcie się jednak uspokoić – te nerwy nie sprzyjają odpoczynkowi, którego teraz potrzebujecie. Czego możecie spodziewać się w tym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Wasze dziecko? O tym opowiemy w naszym artykule.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 35. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 35. tydzień ciąży
  Przeczytano 5 526 razy
  1
    (5.0)

  To już trzydziesty piąty tydzień ciąży. Do rozwiązania zostało Wam zaledwie pięć tygodni. Z pewnością odczuwacie już stres związany ze zbliżającym się rozwiązaniem, ale także ulgę. W tym czasie wiele kobiet ma już dosyć ciąży. Wszystko przez objawy, które nadal dają się Wam we znaki. Z kolei dziecko w trzydziestym piątym tygodniu ma się doskonale – po wysiłku, które włożyło w rozwój, teraz może wreszcie odpocząć. Co czeka Was w tym tygodniu? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 36. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 36. tydzień ciąży
  Przeczytano 2 807 razy
  1
    (5.0)

  Właśnie weszłyście na ostatnią prostą w drodze do porodu. To początek dziewiątego miesiąca, na który czekałyście z utęsknieniem. Prawdopodobnie chcecie jak najszybciej wziąć swoje dziecko w ramiona, jednak nie musicie czuć się źle z tym, że w Waszej głowie jest także jeszcze jedna myśl – by już wreszcie ta ciąża się skończyła. Wiele kobiet w tym właśnie momencie odczuwa najbardziej intensywnie i negatywnie bycie w ciąży. To naprawdę ciężka praca! Wasze dziecko z kolei już wykonało swoją...

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 37. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 37. tydzień ciąży
  Przeczytano 8 489 razy
  1
    (5.0)

  Trzydziesty siódmy tydzień jest dla wielu kobiet czasem coraz większego stresu w oczekiwaniu na nowego członka rodziny. Jednak jest to także moment przełomowy. Jeśli do porodu dojdzie w tym tygodniu, lekarze uznają ciążę za donoszoną. Dziecko z kolei nie będzie już wcześniakiem – ma bowiem wykształcone wszystkie organy, które są na tyle wyspecjalizowane, by zapewnić mu możliwość przeżycia. Jak będzie zmieniać się Wasze ciało w tym tygodniu? Co z dzieckiem? Tego dowiecie się z artykułu.

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 38. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 38. tydzień ciąży
  Przeczytano 6 844 razy
  2
    (5.0)

  Trzydziesty ósmy tydzień ciąży oznacza dla wielu kobiet nasilenie się dolegliwości bólowych, przede wszystkim w okolicach pleców i miednicy. Jednak niektóre przyszłe matki mają to szczęście, że cały czas czują się dobrze – zajmują się zatem wiciem gniazdka i przygotowywaniem do porodu. Niezależnie od tego, do której grupy należycie, już niebawem ciąża się skończy a na świat przyjdzie Wasze maleństwo. Które w tej chwili wcale nie jest takie małe – waży ponad trzy kilogramy. Nic więc dziwnego,...

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 39. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 39. tydzień ciąży
  Przeczytano 1 804 razy
  1
    (5.0)

  Trzydziesty dziewiąty tydzień to czas wielkich nerwów i oczekiwania. W tej chwili prawdopodobnie macie wrażenie, że poród może przydarzyć się w każdej chwili. Niestety lekarz nie da Wam stuprocentowo pewnej odpowiedzi. Wszystko jednak wskazuje na to, że lada dzień zostaniecie rodzicami. Zwłaszcza że maluch coraz bardziej przygotowuje się do wyjścia. Jego ustawiczne przesuwanie się w dół może wręcz wywoływać coraz większy ból. Z pewnością macie także problemy z chodzeniem. Czego możecie...

  czytaj więcej
 • Kalendarz ciąży - 40. tydzień ciąży
  Kalendarz ciąży - 40. tydzień ciąży
  Przeczytano 2 899 razy
  1
    (5.0)

  Czterdziesty tydzień ciąży może choć nie musi być dla Was tym ostatnim. Niektóre kobiety rodzą szybciej, inne natomiast później – pamiętajcie, że donoszona ciąża to ta od trzydziestego ósmego do czterdziestego drugiego tygodnia. Jeśli jeszcze nie urodziłyście, prawdopodobnie stresujecie się zarówno samym procesem jak i tym, że możecie „przegapić” objawy. Nie bójcie się. W tym tekście opiszemy, jak rozpoznać objawy rozpoczęcia akcji porodowej.

  czytaj więcej
 • Kiedy i jak można poznać płeć dziecka? Od czego ona zależy? Planowanie płci dziecka
  Kiedy i jak można poznać płeć dziecka? Od czego ona zależy? Planowanie płci dziecka
  Przeczytano 965 razy

  Płeć dziecka jest ważna dla wielu rodziców. Niektórzy chcą wiedzieć jak najszybciej, czy urodzi się chłopiec, czy dziewczynka, aby przygotować pod tym kątem pokoik dziecięcy oraz wyprawkę. Kiedy można poznać płeć dziecka? Jakie badania to umożliwiają? Od czego zależy płeć dziecka i czy możliwe jest planowanie płci dziecka? Odpowiadamy na te pytania.

  czytaj więcej
Showing 1 to 41 of 41 (1 Page)