Bella

Majtki poporodowe jednorazowe czy wielorazowe? Jakie majtki poporodowe wybrać i po co się je stosuje?

Przeczytano 4 085 0 Liked
 

Majtki poporodowe to niezbędny element wyprawki do szpitala każdej młodej mamy. Ten produkt skutecznie pomaga w utrzymaniu odpowiedniej higieny intymnej w czasie połogu, dając kobiecie nieocenione poczucie komfortu w tej niecodziennej sytuacji, w jakiej właśnie się znalazła. Podpowiadamy, jakie majtki poporodowe wybrać – jednorazowe czy wielorazowe? Czym różnią się oba modele?

Majtki poporodowe – po co ich używać?

Majtki poporodowe są używane przez kobiety w okresie połogu, ale doskonale sprawdzą się także po różnego rodzaju zabiegach ginekologicznych. Odpowiednio dobrana bielizna pozwala zachować komfort w czasie krwawienia po porodzie, pomaga także w utrzymaniu higieny, kiedy z organizmu świeżo upieczonej mamy są wydalane tzw. odchody połogowe.
Figi poporodowe wykonane są z delikatnego i przewiewnego materiału, a to, co je wyróżnia, to także nieuciskające gumki i wysoka elastyczność. Majtki poporodowe podtrzymują jednorazowe podkłady higieniczne, a jednocześnie, są one bardzo dyskretne. W sklepach medycznych dostępne są nawet specjalne majtki po cesarce – ich zadaniem jest zachowanie odpowiedniej higieny rany oraz wspomaganie gojenia po cesarskim cięciu.
W skład wyprawki dla mamy i jej dziecka mogą wchodzić zarówno majtki jednorazowe, jak i wielorazowe. W dalszej części artykułu odpowiadamy na pytanie, które z nich są lepsze.

Majtki poporodowe jednorazowe

Majtki jednorazowe poporodowe to tani i praktyczny wyrób przeznaczony dla kobiet w okresie połogu. Majtki siateczkowe wykonane z delikatnych i oddychających materiałów są przeznaczone do jednokrotnego użytku, zatem po każdym użyciu wyrzuca się je do śmieci. Dla świeżo upieczonej mamy jest to ogromna wygoda, ponieważ nie musi ona poświęcać czasu na ciągłe pranie bielizny poporodowej. Rozwiązanie to jest także bardzo higieniczne.

Majtki poporodowe jednorazowe służą utrzymaniu podkładu higienicznego w jednym miejscu, dzięki czemu kobieta w okresie połogu ma zapewniony komfort i odpowiednią higienę. Cena majtek siateczkowych poporodowych jednorazowego użytku nie jest wysoka, to wydatek rzędu około 16 złotych za 6 sztuk. Alternatywnym rozwiązaniem są siateczkowe majtki poporodowe wielokrotnego użytku, o których więcej poniżej.

Majtki poporodowe wielorazowe

Majtki poporodowe wielorazowe to bielizna wielokrotnego użytku. Po każdym użyciu majtki poporodowe bawełniane lub siateczkowe mogą być prane, ręcznie lub w pralce i następnie używane ponownie.
Majtki poporodowe siateczkowe wielorazowe mają za zadanie, podobnie jak bielizna jednorazowa, utrzymać podkład higieniczny w jednym miejscu. Dzięki nim kobieta w okresie połogu może liczyć na komfort i zapewnienie odpowiedniej higieny. Majtki wielorazowe wykonane z przewiewnych materiałów sprzyjają także gojeniu się rany po cesarskim cięciu – nie tylko pozwalają one ranie oddychać, ale także chronią przed rozwojem infekcji.
Do niedawna na rynku były dostępne tylko bawełniane majtki poporodowe. Obecnie jednak kobiety w okresie połogu mogą wybierać pomiędzy różnymi markami majtek poporodowych wielorazowych wykonanymi także z innych materiałów, np. bardzo elastycznej i przewiewnej włókniny. Koszt ich zakupu jest niewysoki – majtki poporodowe Bella Mama wielorazowego użytku to wydatek rzędu około 6 złotych za 1 opakowanie zawierające 2 sztuki.

Jakie majtki poporodowe wybrać?

W ofercie Bliżej Ciebie są dostępne zarówno majtki poporodowe jednorazowe, jak i wielorazowe – są one wykonane z przewiewnych materiałów, mają dużą elastyczność oraz zapewniają wysoki komfort i higienę. To, jakie są najlepsze majtki poporodowe, zależy w dużej mierze od okresu połogu oraz doświadczenia kobiety. W pierwszym okresie połogu, a także w przypadku kobiet, które rodzą po raz pierwszy, najlepszym rozwiązaniem są modele jednorazowe, które po każdym użyciu są wyrzucane. Świeżo upieczona mama z pewnością doceni to rozwiązanie, ze względu na jego oszczędność czasu. Natomiast na dalszych etapach połogu, gdy kobieta nie jest już tak wyczerpana oraz w przypadku tych pań, które są mamą po raz kolejny i mają już wypracowane swoje „patenty”, dobrym rozwiązaniem będą majtki wielorazowego użytku. W szczególności polecamy produkty takich marek, takich jak Bella oraz Seni.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Producent: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Podmiot prowadzący reklamę: Bella Handel Sp. z o.o.
 
Specjalistka ds. treści internetowych o tematyce medycznej, w tym w szczególności dotyczących ontogenezy (rozwoju osobniczego człowieka). Ukończyła Uniwersytet Jagielloński na kierunku Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze, ze specjalizacją Biologia — Antropologia (Biologia Człowieka). W wolnym czasie dużo spaceruje górskimi szlakami, w Polsce i za granicą, uwielbia także dobrą literaturę oraz gry planszowe i video.

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go

Powiązane wpisy

Wyprawka dla noworodka 2024 - lista potrzebnych produktów
Wyprawka dla noworodka 2024 - lista potrzebnych produktów
76 409 6

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to jedno z przyjemniejszych zadań, przed którymi stoją przyszli rodzice. Warto jednak dokładnie się do niego...

czytaj więcej
Przewijanie dziecka - jak zmienić pieluszkę?
Przewijanie dziecka - jak zmienić pieluszkę?
13 330 4

Przewijanie dziecka to jedna z podstawowych czynności, których podejmują się świeżo upieczeni rodzice i opiekunowie. Z pozoru prosta czynność może jednak...

czytaj więcej
Jak pobudzić laktację? Sprawdzone sposoby dla mam
Jak pobudzić laktację? Sprawdzone sposoby dla mam
31 513 5

Wiele mam, które decydują się na karmienie piersią zastanawia się, czy będą miały odpowiednią ilość mleka, by nakarmić swoje dziecko. Dodatkowo u matek...

czytaj więcej
Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
1 915 1

Spór o to czy lepsze dla dziecka są pieluszki jednorazowe, czy wielorazowe, trwa już od wielu, wielu lat. Nadal nie jest rozstrzygnięty, gdyż wiele zależy od...

czytaj więcej