Bella

Maty edukacyjne, interaktywne i piankowe. Najlepsze maty i ranking.

Przeczytano 780 0 Liked
 

Maty edukacyjne to zabawki przystosowane do dzieci w każdym wieku. Ich ogromnym atutem jest łączenie zabawy i nauki w jednym. Jaka jest najlepsza mata edukacyjna? Ranking mat edukacyjnych nie może kłamać!

Maty edukacyjne

Mata edukacyjna dla dzieci to niezwykła zabawka opracowana z myślą o jej wszechstronnym zastosowaniu. Z jednej strony mata do zabawy dla niemowlaka zapewnia maluchowi bezpieczne miejsce do zabawy, a z drugiej, jak wskazuje nazwa, akcesorium wspiera jednocześnie rozwój poznawczy dziecka.
Ile kosztuje mata do zabawy dla dziecka? To zależy od rodzaju zabawki oraz wieku malca. Inaczej będzie się prezentować prosta mata dla niemowlaka, np. specjalna mata do leżenia na brzuszku, a inaczej bardziej rozbudowane maty edukacyjne dla dzieci w wieku około 2 lat, które potrafią już samodzielnie chodzić. Koszt zakupu tego typu zabawek kształtuje się na poziomie około 50-200 złotych.

Maty interaktywne

Zwykle najbardziej poszukiwana przez rodziców jest mata sensoryczna dla niemowląt. To zabawka złożona z różnych elementów zaprojektowanych tak, aby wspierać rozwój malucha na wielu płaszczyznach. Mata interaktywna stymuluje rozwój narządu wzroku, a nierzadko również zmysłu słuchu, działa także korzystnie na zmysł dotyku. “Dorasta” ona razem z dzieckiem, które wraz z wiekiem nabywa nowych umiejętności.

Maty piankowe

Mata edukacyjna piankowa to dobre rozwiązanie dla starszych dzieci. Zabawka może mieć postać puzzli, piankowa mata edukacyjna jest także dostępna w różnych zestawach, które da się ze sobą łączyć i w ten sposób powiększać przestrzeń do zabawy. Podczas zakupu tego typu produktów należy jednak uważać na materiał wykonania – mile widziane są zabawki wykonane z nietoksycznej pianki EVA lub EPA oraz posiadające certyfikaty bezpieczeństwa. Natomiast należy unikać podróbek, które wydzielają szkodliwe substancje.

Od kiedy mata edukacyjna?

Kiedy kupić dziecku matę do zabawy? Mata edukacyjna dla noworodka może być wykorzystywana już od pierwszych dni życia, choć początkowo maluch pewnie nie będzie umiał z niej korzystać. Dopiero w wieku kilku miesięcy jego zainteresowanie zabawkami wzrośnie na tyle, że zacznie się nimi bawić.

Najlepsze maty edukacyjne – ranking

Jaka jest najlepsza mata edukacyjna? W rankingach tego typu zabawek wysokie miejsca zajmują maty oferowane w sklepie internetowym Bliżej Ciebie. Oto i one.

Mata edukacyjna Chicco 3w1

Mata edukacyjna Chicco 3w1 jest przeznaczona dla niemowląt i noworodków już od pierwszego dnia życia. Zabawka rozwija zdolności motoryczne i sensoryczne, z jednej strony uspokaja bobasa, a z drugiej – dostarcza mu wielu cennych bodźców. Dzięki możliwości prania w pralce zabawkę można łatwo utrzymać w czystości. Wymiary maty wynoszą 60 x 80 cm.
Marka: Chicco
Cena: 80-100 złotych

Mata edukacyjna Skip Hop Wesołe Podwórko

Mata edukacyjna Skip Hop Wesołe Podwórko to prawdziwy hit pośród zabawek sensorycznych, który rośnie razem z dzieckiem. Mata zapewnia 17 różnych wariantów zabawy, w zależności od wieku malucha. Zabawka stymuluje wszystkie zmysły i można z niej korzystać już od pierwszych chwil życia. Wymiary maty wynoszą 91 x 91 x 51 cm, materiał, z którego ją wykonano, nie zawiera BPA, PVC ani ftalanów.
Marka: Skip Hop
Cena: 400 złotych

 
Specjalistka ds. treści internetowych o tematyce medycznej, w tym w szczególności dotyczących ontogenezy (rozwoju osobniczego człowieka). Ukończyła Uniwersytet Jagielloński na kierunku Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze, ze specjalizacją Biologia — Antropologia (Biologia Człowieka). W wolnym czasie dużo spaceruje górskimi szlakami, w Polsce i za granicą, uwielbia także dobrą literaturę oraz gry planszowe i video.

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go

Powiązane wpisy

Wyprawka dla noworodka 2024 - lista potrzebnych produktów
Wyprawka dla noworodka 2024 - lista potrzebnych produktów
76 249 6

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to jedno z przyjemniejszych zadań, przed którymi stoją przyszli rodzice. Warto jednak dokładnie się do niego...

czytaj więcej
Przewijanie dziecka - jak zmienić pieluszkę?
Przewijanie dziecka - jak zmienić pieluszkę?
13 260 4

Przewijanie dziecka to jedna z podstawowych czynności, których podejmują się świeżo upieczeni rodzice i opiekunowie. Z pozoru prosta czynność może jednak...

czytaj więcej
Jak pobudzić laktację? Sprawdzone sposoby dla mam
Jak pobudzić laktację? Sprawdzone sposoby dla mam
31 387 5

Wiele mam, które decydują się na karmienie piersią zastanawia się, czy będą miały odpowiednią ilość mleka, by nakarmić swoje dziecko. Dodatkowo u matek...

czytaj więcej
Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
1 879 1

Spór o to czy lepsze dla dziecka są pieluszki jednorazowe, czy wielorazowe, trwa już od wielu, wielu lat. Nadal nie jest rozstrzygnięty, gdyż wiele zależy od...

czytaj więcej