Bella

Kosze na pieluchy – ranking

Przeczytano 2 020 0 Liked
 

Kosz na pieluchy stanowi coraz częstszy element wyprawki dla noworodka. Jest to pojemnik ze specjalnym systemem zamykania, który nie dopuszcza do uwolnienia ze środka nieprzyjemnych zapachów. Jaki kosz na pieluchy wybrać? Stworzony przez nas ranking z pewnością pomoże Wam w podjęciu tej niełatwej decyzji!

Jaki kosz na pieluchy?

Kosz na pieluchy (inaczej śmietnik na pieluchy lub pojemnik na zużyte pieluchy) warto rozważyć w szczególności wtedy, gdy rodzice dziecka dużo pracują lub w rodzinie jest więcej małych dzieci i opieka nad nimi jest bardzo czasochłonna. Pojemniki na pieluchy są przydatne także w dużych domach, w których pokój malucha znajduje się na piętrze, w przypadku, gdy inni domownicy są wyczuleni na nieprzyjemne zapachy oraz kiedy śmietnik znajduje się daleko poza mieszkaniem lub domem.

Jaki kosz na pieluchy wybrać? Na rynku jest dostępnych wiele modeli wyposażonych w ciekawe udogodnienia – nie tylko pozwalają one na szybką utylizację zużytych pieluszek, ale także umożliwiają zneutralizowanie nieprzyjemnego zapachu. Poniżej sporządziliśmy ranking najlepszych modeli koszy na pieluchy. Warto się z nim zapoznać, jeśli chcecie się dowiedzieć, czym się różni kosz na zużyte pieluchy Magic od kosza na brudne pieluchy Angelcare, a także, dlaczego warto zainwestować w koszyk na pieluchy marki Korbell, produkt, który zajął pierwsze miejsce w zestawieniu.

Kosz na pieluchy – ranking

Jaki kosz na pieluchy wybrać? Magic, Angelcare czy może Korbell? Pojemniki na zużyte pieluchy tych marek cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami. Sprawdźmy, jakie są ich zalety!

Kosz na pieluchy Korbell

Co przygotowała dla swoich klientów firma Korbell? Pojemnik na zużyte pieluchy o pojemności 16 lub 26 litrów, mieszczący w środku do nawet 40 pieluch. Produkt został wyposażony w podwójny system uszczelniający, który blokuje nieprzyjemny zapach. Dodatkowo pozwala na utylizację pieluszek w sposób higieniczny, bez konieczności dotykania worków. Można go umieścić w pokoju dziecięcym, blisko przewijaka, a także użytkować w żłobku. W zestawie znajduje się wymienny wkład do kosza na pieluchy.

  • Producent: Korbell
  • Pojemność: 1 wkład mieści około 240 pieluszek
  • Cena: 130 złotych (wersja 16-litrowa), 190 złotych (wersja 26-litrowa)

Zalety kosza na pieluchy Korbell:
+atrakcyjna cena
+w zestawie znajduje się pojemny wkład wymienny
+przy zmianie worka nie ma bezpośredniego dostępu do pieluch

Kosz na pieluchy Angelcare

Jeśli chodzi o markę Angelcare, kosz na pieluchy jest dostępny w zestawie z 1, 3 lub 5 wkładami wymiennymi. Kosz Angelcare posiada podwójne dno oraz szczelne zamknięcie – zapobiegają one wydostawaniu się z pojemnika nieprzyjemnych zapachów i bakterii. 1 wymienny wkład do kosza na pieluchy może pomieścić około 128 pieluszek.

  • Producent: Angelcare
  • Pojemność: 1 wkład mieści około 128 pieluszek
  • Cena: 70 złotych

Zalety kosza na pieluchy Korbell:
+atrakcyjna cena pojemnika i wkładów
+w zestawie znajduje się 1, 3 lub 5 pojemnych wkładów
+podwójne dno chroni przed wydostaniem się na zewnątrz zapachów i bakterii

Kosz na pieluchy Magic

Jeśli chodzi o produkt firmy Magic, kosz na pieluchy jest dostępny w pięciu różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu istnieje możliwość wybrania pojemnika doskonale pasującego do wystroju dziecięcego pokoju. Pojemnik zapewnia ochronę przed nieprzyjemnymi zapachami i bakteriami, a także pozwala na higieniczną utylizację zużytych pieluszek. W zestawie znalazło się 15 wymiennych wkładów do kosza na pieluchy Magic, każdy z nich pomieści w środku do 25 pieluszek.

  • Producent: Magic
  • Pojemność: 1 wkład mieści około 25 pieluszek
  • Cena: 170 złotych

Zalety kosza na pieluchy Magic:
+w zestawie znajduje się 15 wkładów
+specjalny system uszczelniający chroni przed wydostaniem się na zewnątrz zapachów i bakterii
+przy zmianie worka nie ma bezpośredniego dostępu do pieluch
+produkt jest dostępny w pięciu wariantach kolorystycznych

Wkłady do kosza na pieluchy

W zestawie z pojemnikami zwykle znajdują się także wymienne wkłady do kosza na pieluchy. Ich pojemność zależy od modelu, niektóre pozwalają na utylizację do 30 sztuk pieluch, w innych mieści się nawet powyżej 100 pieluszek. Wybierając kosz na zużyte pieluszki, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano wkłady – powinien on być wytrzymały oraz szczelny, tak aby na zewnątrz nie wydostawały się przykre zapachy ani bakterie. Istotnym kryterium wyboru jest także sposób utylizacji pieluszek – niektóre modele pojemników na pieluchy umożliwiają bowiem wymianę wkładu bez konieczności bezpośredniego dotykania worków ani tym bardziej pieluch. Dzięki temu ich opróżnianie jest bardzo komfortowe.

 
Specjalistka ds. treści internetowych o tematyce medycznej, w tym w szczególności dotyczących ontogenezy (rozwoju osobniczego człowieka). Ukończyła Uniwersytet Jagielloński na kierunku Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze, ze specjalizacją Biologia — Antropologia (Biologia Człowieka). W wolnym czasie dużo spaceruje górskimi szlakami, w Polsce i za granicą, uwielbia także dobrą literaturę oraz gry planszowe i video.

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go

Powiązane wpisy

Wyprawka dla noworodka 2024 - lista potrzebnych produktów
Wyprawka dla noworodka 2024 - lista potrzebnych produktów
76 249 6

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to jedno z przyjemniejszych zadań, przed którymi stoją przyszli rodzice. Warto jednak dokładnie się do niego...

czytaj więcej
Przewijanie dziecka - jak zmienić pieluszkę?
Przewijanie dziecka - jak zmienić pieluszkę?
13 260 4

Przewijanie dziecka to jedna z podstawowych czynności, których podejmują się świeżo upieczeni rodzice i opiekunowie. Z pozoru prosta czynność może jednak...

czytaj więcej
Jak pobudzić laktację? Sprawdzone sposoby dla mam
Jak pobudzić laktację? Sprawdzone sposoby dla mam
31 387 5

Wiele mam, które decydują się na karmienie piersią zastanawia się, czy będą miały odpowiednią ilość mleka, by nakarmić swoje dziecko. Dodatkowo u matek...

czytaj więcej
Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
1 879 1

Spór o to czy lepsze dla dziecka są pieluszki jednorazowe, czy wielorazowe, trwa już od wielu, wielu lat. Nadal nie jest rozstrzygnięty, gdyż wiele zależy od...

czytaj więcej