Mleko modyfikowane – jakie wybrać? Ranking mleka dla dzieci

471 Wyświetleń

Nie wszystkie kobiety mogą karmić dziecko w sposób naturalny, czyli piersią. Jeśli dziecko cierpi na wrodzoną galaktozemię lub u mamy wystąpił niedobór pokarmu, należy wdrożyć karmienie sztuczne mlekiem modyfikowanym. Jakie mleko modyfikowane dla noworodka wybrać? Kiedy podaje się mleko następne? Który z dostępnych na rynku produktów zasługuje na miano najlepszego mleka modyfikowanego dla niemowlaków? Niniejszy artykuł porusza te i wiele innych ważnych kwestii związanych z karmieniem dziecka mlekiem modyfikowanym.

Mleko modyfikowane – jakie wybrać?

Karmienie piersią to najlepszy sposób żywienia noworodka. Zgodnie z zaleceniami WHO maluch powinien otrzymywać mleko matki przynajmniej do ukończenia drugiego roku życia. Nie zawsze jednak kobieta może karmić dziecko naturalnie – czasami konieczne jest, aby sięgnąć po tzw. mleko modyfikowane. Produkt pochodzenia zwierzęcego został opracowany tak, aby jego skład jak najbardziej przypominał ludzkie mleko.
Na rynku jest dostępnych wiele różnych postaci mleka modyfikowanego dla noworodka i niemowlaka, dostosowanych do wieku malucha – przykładowo mleko modyfikowane 1 (tzw. mleko początkowe) jest przeznaczone dla noworodków, które jeszcze nie ukończyły 6. miesiąca życia. Tymczasem mleko modyfikowane 2 (inaczej mleko następne) to produkt dedykowany dla dzieci od 6. do 12. miesiąca życia. Mleka 3, 4 i 5 stosuje się u dzieci powyżej 1. roku życia.

O tym, jakie mleko modyfikowane dla noworodka lub niemowlaka wybrać, decyduje nie tylko wiek dziecka, ale także jego stan zdrowia. Niektóre choroby metaboliczne oraz alergie pokarmowe uniemożliwiają bowiem przyjmowanie określonych składników pokarmowych. Na szczęście na rynku jest dostępnych wiele produktów przeznaczonych do żywienia małych dzieci, w tym także takie, które odpowiadają określonym potrzebom dietetycznym. I tak mleko modyfikowane bez białka krowiego jest dedykowane niemowlakom, które mają alergię na białko mleka krowiego, tymczasem mleko modyfikowane bez laktozy jest zalecane przez lekarza, gdy u dziecka wystąpiła wrodzona nietolerancja laktozy.
W sytuacji, gdy u noworodka lub niemowlaka występują problemy gastryczne, stosuje się specjalne mieszanki, dostosowane do potrzeb dziecka. To, jakie mleko modyfikowane dobrać, jest zależne od decyzji lekarza. Tylko specjalista może zadecydować o zmianie mleka modyfikowanego, np. na mleko modyfikowane na zaparcia lub mleko modyfikowane kozie.
Jakie jest najlepsze mleko dla noworodka? Który produkt zasługuje na miano najlepszego mleka modyfikowanego dla niemowlaka? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, sprawdźcie poniższe porównanie mleka modyfikowanego dostępnego w sklepie BliżejCiebie.pl.

Ranking mleka modyfikowanego

Który z dostępnych na rynku sztucznych pokarmów dla dzieci jest najlepszy? Jakie mleko modyfikowane będzie najlepsze dla malucha? Ranking mleka modyfikowanego dostępnego w sklepie internetowym BliżejCiebie.pl z pewnością pomoże w wyborze najlepszego produktu dostosowanego do potrzeb dziecka. Oto mleka, które cieszą się najlepszymi opiniami.

Mleko modyfikowane Humana

Mleko modyfikowane Humana może być stosowane już od pierwszych chwil życia noworodka, a także na jego kolejnych etapach. Mamy, które nie mogą karmić piersią, mogą sięgnąć po mleko początkowe lub następne – dostępne jest nie tylko mleko modyfikowane Humana 3 oraz 2, ale także mleko następne 4, przeznaczone dla dzieci w wieku powyżej 2 lat, wspierające rozwój umysłu oraz mleko następne Humana Dobry Sen, zalecane dla dzieci, które mają problem z zasypianiem. A jeśli maluch zmaga się z nietolerancją laktozy lub alergią na białko krowie, warto sięgnąć po Humana Expert SL. Skład mleka Humana został opracowany tak, aby było ono jak najbardziej zbliżone do pokarmu matki.

Producent: Humana
Cena: około 40 złotych za opakowanie

Zalety mleka modyfikowanego Humana:

+ mleko pokrywa zapotrzebowanie niemowląt na wszystkie składniki odżywcze
atrakcyjna cena, w zestawie wychodzi taniej
+ bardzo poręczne opakowanie
+ poza standardowym produktem dostępne są także: mleko następne 4, mleko na dobry sen oraz mleko Humana Expert SL dedykowane maluchom o specyficznych potrzebach żywieniowych

Mleko modyfikowane Hipp

Mleko modyfikowane Hipp jest dostępne na rynku w wielu różnych wariantach. Mamy, które karmią pokarmem sztucznym, mogą wybierać pomiędzy: mlekiem początkowym Hipp Combiotik, mlekiem następnym Hipp Combiotik, Hipp HA Combiotik oraz Hipp Combiotik Comfort. Oto, czym różnią się wymienione rodzaje mleka modyfikowanego Hipp:

  • mleko początkowe Hipp Combiotik – produkt jest odpowiedni dla noworodków od pierwszych dni życia. W jego składzie znalazły się między innymi: prebiotyczny błonnik pokarmowy, naturalne kultury bakterii kwasu mlekowego oraz kwasy tłuszczowe DHA. Produkt zawiera laktozę;
  • mleko następne Hipp Combiotik – mleko jest przeznaczone dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia, na różnych etapach ich rozwoju. W jego skład wchodzą między innymi: niezbędne kwasy tłuszczowe z grupy Omega-3, witaminy A, C i D, prebiotyczny błonnik pokarmowy oraz naturalne kultury bakterii kwasu mlekowego. Produkt zawiera laktozę;
  • Hipp HA Combiotik – mleko modyfikowane z linii Hipp HA Combiotik jest zalecane, gdy wystąpiło zwiększone ryzyko alergii na białko mleka krowiego. Może być stosowane do przygotowywania innych posiłków, podawane jako samodzielny pokarm lub na przemian z mlekiem matki;
  • Hipp Combiotik Comfort – linia Hipp Combiotik Comfort posiada specjalną lekkostrawną recepturę, która łagodzi wzdęcia, zaparcia oraz kolkę. Wyróżnia je obniżona zawartość laktozy oraz hydrolizowane białko, które jest lepiej tolerowane przez niemowlęcy organizm.

Producent: Hipp
Cena: około 45-65 złotych za opakowanie

Zalety mleka modyfikowanego Hipp:
+ bardzo dobry skład
+ duży wybór produktów, w tym także dla maluchów z podejrzeniem alergii na białko mleka krowiego oraz cierpiącymi na dolegliwości gastryczne
+ lekkostrawna formuła
+ mleko modyfikowane może być stosowane jako pokarm samodzielny lub uzupełniający, po zakończeniu karmienia piersią przez matkę albo naprzemiennie z mlekiem matki

Mleko modyfikowane Capricare

Produkt marki Capricare to mleko modyfikowane oparte na pełnotłustym mleku kozim. Dostępne są: mleko początkowe dedykowane noworodkom i niemowlętom do 6. miesiąca życia, a także mleko następne 2 i 3 przeznaczone dla niemowląt w wieku odpowiednio: 6-12 miesięcy oraz powyżej 1. roku życia. W mleku Capricare znajdują się wyłącznie składniki niezbędne dla dziecka, nie znajdziemy w nich oleju palmowego, maltodekstryny ani sacharozy. Jest ono polecane przede wszystkim dla maluchów uczulonych na białko krowie, a także dla noworodków i niemowląt cierpiących z powodu dolegliwości gastrycznych. Zmiana mleka modyfikowanego krowiego na kozie musi zostać podyktowana decyzją lekarza, rodzice nie mogą podejmować tego typu decyzji sami.

Producent: Capricare
Cena: około 50 złotych za opakowanie

Zalety mleka modyfikowanego Capricare:
+mleko zawiera niezbędne składniki odżywcze potrzebne już od pierwszych chwil życia
+mleko można podawać maluchom, które mają uczulenie na białko mleka krowiego lub cierpią z powodu dolegliwości gastrycznych
+lekkostrawna formuła
+brak w składzie substancji takich jak olej palmowy, sacharoza czy maltodekstryna

Pytania i komentarze

Bądź pierwszym, który napisze recenzję!

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Aby wysłać zaakceptuj powyższą zgodę.

Uzupełnij wszystkie obowiązkowe pola.

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go