Bella

Kapsułki do prania. Ranking najlepszych kapsułek. Jak ich używać?

Przeczytano 3 024 0 Liked
 

Dostępne na rynku kapsułki do prania dla dzieci są o wiele wygodniejsze w użyciu niż tradycyjne proszki do prania. Większość z nich posiada formułę 3w1, w związku z czym nie trzeba stosować już niczego innego. Jakie kapsułki do prania wybrać? Sprawdźcie przygotowany przez nas ranking.

Kapsułki do prania – jak ich używać?

Kapsułki do prania dla niemowląt są bardzo proste w użytkowaniu. Wystarczy wrzucić żelowy worek do bębna pralki i nastawić odpowiedni program. Dawkowanie także jest łatwe – 1 sztuka kapsułki do prania dla dzieci starcza na jedno pranie. Na rynku są dostępne zarówno kapsułki do prania białego, jak i kapsułki do kolorowych lub nawet ciemnych tkanin. Jedyne, na co należy uważać to ich przechowywanie tak, aby dziecko nie miało do nich dostępu. Wskazane jest, aby tego typu środki piorące trzymać w oryginalnym opakowaniu (zazwyczaj jest ono wyposażone w specjalny system zamknięcia), gdzieś wysoko, gdzie maluch nie dosięgnie.

Co wybrać – kapsułki do prania czy proszek?

Kapsułki do prania wypadają bardzo korzystnie w porównaniu z proszkami do prania. Jest to produkt lekki, wydajny, bardzo łatwy w obsłudze i przechowywaniu oraz wielofunkcyjny. Po umieszczeniu kapsułki w bębnie pralki odzież jest świeża i pachnąca, a także pozbawiona nieestetycznych plam, jakie czasami zostają po proszku do prania. Jeśli zastosowano kapsułki 3w1, nie ma już potrzeby, aby używać odplamiacza czy też płynu zmiękczającego, co dodatkowo redukuje koszty prania.

Co wybrać – kapsułki do prania czy płyn do prania?

Porównując kapsułki do prania z płynem piorącym, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wygodę użytkowania. W przypadku kapsułek nie trzeba się przejmować dawkowaniem – w jednej żelowej kostce zostało zawarte wszystko, co jest potrzebne do jednego prania. Ten atut z pewnością doceniają osoby zapracowane oraz posiadające małe dzieci. Tymczasem płyn do prania, mimo iż rozpuszcza się lepiej niż np. proszek do prania, wymaga uważnego dozowania. Jego zaletą natomiast jest, podobnie zresztą jak kapsułek, brak nieestetycznych śladów na ubraniach.

Jakie kapsułki do prania. Ranking

Wybierając kapsułki do prania dla dzieci, należy sięgać po produkty, które są delikatne dla dziecięcej skóry. Środek piorący musi być hipoalergiczny oraz pozbawiony sztucznych barwników i fosforanów. Powinien zostać przebadany dermatologicznie i posiadać niezbędne atesty, a także mieć oznaczenie, że jest przeznaczony do prania ubranek dziecięcych.

Co wybrać, mając do dyspozycji tak wiele rodzajów oraz marek? Poniższy ranking kapsułek do prania pomoże Ci w wybraniu najlepszych kapsułek do prania dla Twojego dziecka. Skomponowaliśmy go w oparciu o różne dane techniczne, a także opinie konsumenckie dotyczące zalet i wad kapsułek do prania poszczególnych producentów.

Lovela kapsułki do prania białego i kolorów

Kapsułki Lovela zawierają w środku hipoalergiczny żel – ich składniki są bardzo delikatne dla skóry dziecka, a przy tym wyróżniają się skutecznością w usuwaniu zabrudzeń. Produkt zyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka i jest przeznaczony dla noworodków już od 0. do 3. miesiąca życia. Podobnie jak inne wyroby tej marki, cieszy się on ogromnym zaufaniem wśród rodziców.

Marka: Lovela

Cena: około 20 złotych za opakowanie (12 sztuk)

Zalety kapsułek do prania Lovela:

+pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka

+przeznaczone do bieli i kolorów

+hipoalergiczny żel nie podrażnia delikatnej skóry

+nie niszczą delikatnych tkanin

+są dedykowane do prania ubranek noworodka, już od 1. dnia jego życia

Perlux kapsułki do prania

Kapsułki Perlux Baby są przeznaczone do prania ubranek niemowląt i dzieci, zarówno jasnych, jak i kolorowych. Ich składniki są bezpieczne dla delikatnej dziecięcej skóry, a przy tym skutecznie usuwają zabrudzenia z odzieży. To produkt, który łączy w sobie zalety proszku do prania, odplamiacza oraz żelu.

Marka: Perlux

Cena: około 20 złotych za opakowanie (24 sztuki)

Zalety kapsułek do prania Perlux Baby:

+atrakcyjna cena

+przeznaczone do bieli i kolorów

+dodatek mydła zapewnia skuteczność prania

+kapsułki nie podrażniają delikatnej skóry

+są dedykowane do prania ubranek niemowląt i dzieci

Bobini Baby kapsułki do prania

Bobini Baby to firma znana z produktów hipoalergicznych, przeznaczonych dla dzieci już od pierwszych dni ich życia. Nie inaczej jest z kapsułkami do prania Bobini Baby. Produkt doskonale usuwa zabrudzenia, a przy tym nie powoduje podrażnień na delikatnej dziecięcej skórze ani nie niszczy tkanin. Kapsułki można stosować zarówno do prania ręcznego, jak i w pralce automatycznej.

Marka: Bobini

Cena: około 30 złotych za opakowanie (24 sztuki)

Zalety kapsułek do prania Bobini Baby:

+przeznaczone do bieli i kolorów

+hipoalergiczny żel nie podrażnia delikatnej skóry dziecka

+nie niszczą delikatnych tkanin

+chronią kolor

+mogą być używane do prania ręcznego oraz w pralce automatycznej

Jelp kapsułki do prania

Firma Jelp wypuściła na rynek wiele produktów dedykowanych najmłodszym. Wśród nich znalazły się także proszek do prania oraz kapsułki do prania Jelp, przeznaczone do prania białego i kolorów. Ich składniki są bezpieczne dla niemowląt już od pierwszego dnia życia, a jednocześnie – skutecznie odświeżają one ubrania i chronią je przed utratą koloru. Jedynym minusem może być wysoka cena.

Marka: Jelp

Cena: około 27 złotych za opakowanie (11 sztuk)

Zalety kapsułek do prania Jelp:

+pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka

+dedykowane do prania ubranek noworodka już od 1. dnia jego życia

+przeznaczone do bieli i kolorów

+chronią ubrania przed utratą koloru

 
Specjalistka ds. treści internetowych o tematyce medycznej, w tym w szczególności dotyczących ontogenezy (rozwoju osobniczego człowieka). Ukończyła Uniwersytet Jagielloński na kierunku Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze, ze specjalizacją Biologia — Antropologia (Biologia Człowieka). W wolnym czasie dużo spaceruje górskimi szlakami, w Polsce i za granicą, uwielbia także dobrą literaturę oraz gry planszowe i video.

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go

Powiązane wpisy

Wyprawka dla noworodka 2024 - lista potrzebnych produktów
Wyprawka dla noworodka 2024 - lista potrzebnych produktów
76 354 6

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to jedno z przyjemniejszych zadań, przed którymi stoją przyszli rodzice. Warto jednak dokładnie się do niego...

czytaj więcej
Przewijanie dziecka - jak zmienić pieluszkę?
Przewijanie dziecka - jak zmienić pieluszkę?
13 306 4

Przewijanie dziecka to jedna z podstawowych czynności, których podejmują się świeżo upieczeni rodzice i opiekunowie. Z pozoru prosta czynność może jednak...

czytaj więcej
Jak pobudzić laktację? Sprawdzone sposoby dla mam
Jak pobudzić laktację? Sprawdzone sposoby dla mam
31 472 5

Wiele mam, które decydują się na karmienie piersią zastanawia się, czy będą miały odpowiednią ilość mleka, by nakarmić swoje dziecko. Dodatkowo u matek...

czytaj więcej
Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
1 905 1

Spór o to czy lepsze dla dziecka są pieluszki jednorazowe, czy wielorazowe, trwa już od wielu, wielu lat. Nadal nie jest rozstrzygnięty, gdyż wiele zależy od...

czytaj więcej