Bella

Podkłady poporodowe. Jakie wybrać?

Przeczytano 2 343 0 Liked
 

Wkładki poporodowe oraz podkłady poporodowe na łóżko stanowią istotny element wyprawki przyszłej mamy. Jak należy używać tego typu produktów? Czym się kierować przy ich wyborze? Zapraszamy do lektury.

Podkłady poporodowe – wkładki

Podkład poporodowy to rodzaj artykułu higienicznego, który jest zalecany dla kobiet w okresie połogu oraz po przebytych zabiegach ginekologicznych. Wkładki poporodowe, podpaski poporodowe, a nawet specjalne pieluchy poporodowe powinny znaleźć się obowiązkowo w wyprawce dla mamy, ponieważ po porodzie jeszcze przez kilkadziesiąt dni kobieta wydala tzw. odchody połogowe. Dzięki odpowiednio dobranym produktom higienicznym może uchronić ubrania przed zabrudzeniem i czuć się komfortowo.

Podkłady ginekologiczne są nazywane także podpaskami po porodzie – i rzeczywiście, tego typu artykuły wyglądają jak większe, bardziej chłonne podpaski. Umieszczone na bieliźnie lub bezpośrednio pod kroczem podczas wietrzenia krocza, umożliwiają one zachowanie higieny w okresie połogu, tym samym chroniąc przed infekcjami, stanami zapalnymi i różnymi innymi możliwymi komplikacjami.

Gdzie kupuje się podpaski poporodowe i inne typy podkładów higienicznych?

Najlepszym miejscem na zakup wkładek poporodowych, podpasek poporodowych oraz pieluch poporodowych są wyspecjalizowane sklepy z artykułami dla mam, takie jak Bliżej Ciebie. Można u nas nabyć podkłady poporodowe wielu różnych marek w rozmiarze odpowiednim do potrzeb. Są one przyjazne dla skóry, a także łatwe w użytkowaniu dzięki obecności paska samoprzylepnego. Wiele z dostępnych modeli potrafi także neutralizować nieprzyjemne zapachy, co czyni ich używanie jeszcze bardziej komfortowym.

Jak długo należy stosować podkłady poporodowe?

Podkłady higieniczne umieszcza się wewnątrz bielizny poporodowej i następnie zmienia wedle potrzeby, do momentu, kiedy kobieta wydala odchody połogowe. Krwawienie z dróg rodnych jest najbardziej obfite w pierwszych dniach po porodzie, w związku z czym trzeba wtedy używać większych i bardziej chłonnych podkładów. Z czasem można je zamienić na cieńsze wkładki poporodowe, by finalnie, w okolicach 6. tygodnia po porodzie zupełnie zrezygnować z tego typu produktów.

Podkłady poporodowe na łóżko

Poza podkładami noszonymi pod bielizną, na czas połogu oraz po zabiegach ginekologicznych warto zainwestować także w podkłady poporodowe na łóżko. Są to podkłady higieniczne poporodowe o wielu warstwach i kształcie prostokątnym lub kwadratowym. Wyróżniają je większe wymiary niż w przypadku podpasek poporodowych. Ich celem, jest ochrona materaca, prześcieradła i pościeli przed zabrudzeniem. Podkłady poporodowe 90x60, a także w mniejszych rozmiarach również kupuje się w wyspecjalizowanych sklepach z artykułami dla kobiet po porodzie i/lub artykułami medycznymi.

Jakie podkłady wybrać?

Czym się kierować podczas wyboru podkładów poporodowych? Jakim markom warto w szczególności zaufać? Oto krótki przewodnik po świecie wkładek oraz podkładów poporodowych.

Bella – podpaski poporodowe

Podpaski poporodowe Bella są często wybierane przez kobiety w okresie połogu oraz po przebytych zabiegach ginekologicznych. Podpaski Bella Mamma posiadają celulozowy wkład, pokryty włókniną, która nie podrażnia skory i nie wywołuje alergii (produkt testowano dermatologicznie), wyróżnia je także wysoka chłonność. Produkt pozwala utrzymać higienę osobistą i zapewnia wysoki komfort, a przy tym jest bezpieczny w użytkowaniu. Można go stosować razem z majtkami siatkowymi tej samej marki.

Bella – podkłady poporodowe

Podkłady poporodowe Bella mają większą powierzchnię niż wkładki poporodowe Bella. Są także bardziej chłonne. Podobnie jak w przypadku podpasek poporodowych Bella, podkłady Bella Mamma wypełnia celuloza pokryta delikatną włókniną, która nie podrażnia skóry, ani nie wywołuje reakcji alergicznych. Ponieważ ich rozmiary są duże, ryzyko przesuwania się jest ograniczone do minimum. Zapewniają one skuteczną ochronę także wtedy, gdy kobieta jest po cesarce i musi przez długi czas leżeć.

Podkłady poporodowe Akuku

Podkłady poporodowe Akuku w postaci szerokich podpasek są dedykowane przede wszystkim kobietom w okresie połogu. To, co je wyróżnia to profilowany kształt oraz samoprzylepny pasek, umożliwiający jak najlepsze dopasowanie do bielizny. Kobiety, które kupują podkłady tej marki, doceniają także wysoką chłonność i ochronę przed zabrudzeniem, przy jednoczesnej cienkiej strukturze, która zapewnia dużą dyskrecję. Umieszczony we wnętrzu podkładów higienicznych żelowy wkład szybko pochłania wilgoć i zatrzymuje ją wewnątrz produktu. Jego zadaniem jest także neutralizacja nieprzyjemnego zapachu.

Podkłady poporodowe Seni

Podkłady higieniczne Seni są przeznaczone do użytku zarówno dla osób z problemami dróg moczowych, jak i dla świeżo upieczonych mam, w okresie połogu i nie tylko. Można je wykorzystać do zabezpieczania podłoża przed przeciekaniem podczas zmiany pieluszki, a także w celu zabezpieczenia materaca i pościeli przed zabrudzeniem, kiedy kobieta jeszcze wydala odchody poporodowe. Wnętrze chłonne podkładów tworzy celuloza, natomiast od zewnątrz pokrywa je delikatna i przyjazna dla skóry włóknina. Tymczasem od spodu podkład jest pokryty nieprzepuszczalną folią antypoślizgową.

Podkłady poporodowe Canpol

Podkłady poporodowe Canpol wyróżnia wyprofilowany kształt, dzięki któremu dopasowanie wkładki do bielizny jest o wiele łatwiejsze. Ich wnętrze ma postać żelowego wkładu, który wiąże wilgoć i zatrzymuje ją w środku, neutralizuje także nieprzyjemne zapachy. Wkładki poporodowe zostały wyposażone w szeroki pasek z klejem, dzięki czemu nie przesuwają się one pod bielizną.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Producent: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Podmiot prowadzący reklamę: Bella Handel Sp. z o.o.
 
Specjalistka ds. treści internetowych o tematyce medycznej, w tym w szczególności dotyczących ontogenezy (rozwoju osobniczego człowieka). Ukończyła Uniwersytet Jagielloński na kierunku Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze, ze specjalizacją Biologia — Antropologia (Biologia Człowieka). W wolnym czasie dużo spaceruje górskimi szlakami, w Polsce i za granicą, uwielbia także dobrą literaturę oraz gry planszowe i video.

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go

Powiązane wpisy

Wyprawka dla noworodka 2024 - lista potrzebnych produktów
Wyprawka dla noworodka 2024 - lista potrzebnych produktów
76 179 6

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to jedno z przyjemniejszych zadań, przed którymi stoją przyszli rodzice. Warto jednak dokładnie się do niego...

czytaj więcej
Przewijanie dziecka - jak zmienić pieluszkę?
Przewijanie dziecka - jak zmienić pieluszkę?
13 234 4

Przewijanie dziecka to jedna z podstawowych czynności, których podejmują się świeżo upieczeni rodzice i opiekunowie. Z pozoru prosta czynność może jednak...

czytaj więcej
Jak pobudzić laktację? Sprawdzone sposoby dla mam
Jak pobudzić laktację? Sprawdzone sposoby dla mam
31 339 5

Wiele mam, które decydują się na karmienie piersią zastanawia się, czy będą miały odpowiednią ilość mleka, by nakarmić swoje dziecko. Dodatkowo u matek...

czytaj więcej
Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
Pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?
1 866 1

Spór o to czy lepsze dla dziecka są pieluszki jednorazowe, czy wielorazowe, trwa już od wielu, wielu lat. Nadal nie jest rozstrzygnięty, gdyż wiele zależy od...

czytaj więcej