Prezent dla noworodka i mamy. Co kupić na narodziny dziecka? Jaki prezent dla matki po urodzeniu dziecka?

Przeczytano 545 razy 0 Polubiono
 

Narodziny dziecka to niezwykłe wydarzenie dla każdej pary. Gdy rodzina się powiększa, jej pozostali członkowie oraz bliscy gromadzą się, aby wręczyć symboliczne upominki mamie i maluszkowi. Podpowiadamy, co kupić na narodziny dziecka? Jaki prezent dla matki po urodzeniu dziecka będzie najlepszy?

Powitanie dziecka w domu. Prezent dla noworodka i mamy

Powitanie mamy i dziecka w domu to jedna z najszczęśliwszych chwil w życiu świeżo upieczonego taty oraz innych bliskich i członków rodziny. Po zapakowaniu maluszka do fotelika dla noworodka rodzice mogą udać się w drogę do domu, już nie we dwójkę, a we trójkę. Ponieważ poród wiąże się z ogromnym wysiłkiem, organizacja powitania dziecka w domu spoczywa zwykle na tacie.
Wskazane jest, aby przed powrotem swojej partnerki mężczyzna wysprzątał dokładnie mieszkanie/dom, przygotował kącik do spania dla noworodka, a także zrobił zapasy na najbliższe kilka dni (niezbędne są zarówno zakupy spożywcze, jak i akcesoria niezbędne do opieki nad maluszkiem). Wypis ze szpitala może trwać nawet kilka godzin, dlatego warto również, aby po powrocie do domu na rodzinę czekał pożywny obiad. To najlepszy prezent dla noworodka i mamy, która przez kilka pierwszych dni nie będzie miała siły, żeby gotować ani sprzątać. Dopiero gdy sytuacja się unormuje, można pomyśleć o przyjęciu powitalnym z udziałem bliskich.

Prezent dla noworodka. Co kupić na narodziny dziecka?

W Polsce przed porodem organizuje się tzw. baby shower, w którym uczestniczą przede wszystkim kobiety, natomiast z okazji narodzin dziecka można urządzić tzw. pępkowe (zgodnie z tradycją jest to impreza w typowo męskim gronie). Nic nie stoi na przeszkodzie, by poza wspomnianymi obrządkami zorganizować także imprezę w mieszanym gronie, dla rodziny oraz bliskich. Goście powinni wtedy pomyśleć o prezencie dla noworodka. Co kupić na narodziny dziecka? Co nada się na prezent powitalny dla noworodka? Poniżej znajdziecie kilka oryginalnych pomysłów.

Pieluszki – idealny prezent dla niemowlaka i noworodka

Co kupić noworodkowi na pierwsze odwiedziny? Pieluszki jednorazowe oraz pieluchy wielorazowe to rzecz, której nigdy za wiele. W pierwszym okresie życia dziecka rodzice będą musieli wydać na tego typu artykuły bardzo dużo oszczędności – warto ich trochę odciążyć!

Oto inne gadżety dla niemowlaka, które pomogą w opiece nad maluchem

Co na prezent dla noworodka kupić? Idealne będą także produkty do pielęgnacji oraz gadżety, które znacznie ułatwią opiekę nad dzieckiem, takie jak np. mobilny przewijak czy też zestaw gryzaków. Dobrym i praktycznym pomysłem na prezent dla niemowlaka jest również mata do przewijania lub specjalny kosz na pieluszki z systemem, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Produkty spersonalizowane – wśród nich znajdziesz wiele pomysłowych prezentów dla noworodka

Oryginalny prezent dla noworodka można znaleźć także pośród rozmaitych gadżetów personalizowanych. Przedmioty takie jak np. personalizowana książeczka, kocyk z nadrukowanym imieniem lub śmieszne body zostaną bardzo dobrze odebrane przez świeżo upieczonych rodziców, ponieważ jest to doskonała pamiątka dla noworodka. Spersonalizować można także prezent dla miesięcznego dziecka – unikalna zabawka, gryzak lub inny gadżet z pewnością pozostanie z maluchem na dłużej.

Prezent dla młodej mamy

Jaki prezent dla świeżo upieczonej mamy sprawi jej radość oraz pomoże w codziennej opiece nad bobasem? Najcenniejszym upominkiem będzie czas spędzony na pomocy przy maluszku – w opiekę może się zaangażować nie tylko partner, ale także siostra, brat, rodzice oraz teściowie. W szczególności w pierwszych dniach po porodzie warto odciążyć wyczerpaną mamę z kilku obowiązków.

Co jeszcze można podarować? Jaki prezent dla matki po urodzeniu dziecka wybrać? Wiele radości sprawią:

  • kosmetyki do pielęgnacji, nie tylko dziecka, ale i jego mamy;
  • książki o rodzicielstwie;
  • gadżety ułatwiające opiekę nad dzieckiem, np. aspirator do noska lub niania elektroniczna;
  • inteligentny sprzęt domowy, np. robot sprzątający lub thermomix;
  • voucher na rodzinną sesję zdjęciową;
  • voucher na wizytę w salonie SPA;
  • zabawka edukacyjna dla dziecka;
  • zestaw do wykonania odlewu rączek lub nóżek bobasa.
 
Specjalistka ds. treści internetowych o tematyce medycznej, w tym w szczególności dotyczących ontogenezy (rozwoju osobniczego człowieka). Ukończyła Uniwersytet Jagielloński na kierunku Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze, ze specjalizacją Biologia — Antropologia (Biologia Człowieka). W wolnym czasie dużo spaceruje górskimi szlakami, w Polsce i za granicą, uwielbia także dobrą literaturę oraz gry planszowe i video.

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go