Bella

Jaki śluz przed okresem, a jaki po zapłodnieniu?

Przeczytano 6 790 0 Liked
40 Komentarzy
(5)
 

Konsystencja oraz kolor śluzu szyjkowego zmieniają się zgodnie z fazą cyklu menstruacyjnego, a także w zależności od tego, czy doszło do zapłodnienia, czy nie. Po czym poznać śluz przed okresem? Jak wygląda śluz po zapłodnieniu?

Śluz po zapłodnieniu

Jaki miałyście śluz po zapłodnieniu” – wiele kobiet zadaje tego typu pytania na forach internetowych poświęconych przygotowaniom do ciąży i macierzyństwa. Wynika to z faktu, że śluz po zapłodnieniu jest dość obfity i przypomina w wyglądzie śluz płodny.
Przyszłe mamy mogą się niepokoić, ponieważ śluz po zapłodnieniu nie wygląda dokładnie tak samo u każdej kobiety. W zależności od etapu ciąży wydzielina może zmieniać kolor, a także gęstnieć i tworzyć czop, który zamyka szyjkę macicy w celu ochrony rozwijającego się dziecko przed infekcjami. Czop wypada dopiero przed samym porodem – jego wydalenie to jeden z sygnałów zbliżającego się rozwiązania.

Jaki śluz po zapłodnieniu powinien wzbudzić niepokój?

Fizjologiczny śluz w ciąży jest zwykle przezroczysty, bezwonny i o bezbarwnym, białawym lub lekko żółtym zabarwieniu. W ciągu kilku pierwszych dni może się pojawić brązowe plamienie – jest to tzw. krwawienie implantacyjne. O tym, że dzieje się coś niedobrego może natomiast świadczyć nagła zmiana zabarwienia śluzu, np. na kolor zielonkawy. Wizyta u ginekologa jest konieczna także wtedy, gdy wydzielina nieprzyjemnie pachnie lub ma grudkowatą konsystencję.

Jaki śluz przed okresem, a jaki po zapłodnieniu?

Poprzedni akapit odpowiadał na pytanie, jaki jest śluz po zapłodnieniu. Pierwsze dni ciąży to czas ogromnych zmian w kobiecym organizmie, jednak konsystencja i kolor śluzu zmieniają się także wcześniej, przed zapłodnieniem, w zależności od faz cyklu miesiączkowego oraz działania hormonów – estrogenu i progesteronu.
Obserwacja wydzieliny jest jedną z metod naturalnego planowania rodziny, ponieważ skrupulatnie prowadzona pozwala oszacować, czy kobieta ma akurat dni płodne, czy niepłodne. Tuż przed owulacją śluz jest mętny i kleisty, w trakcie owulacji staje się śliski oraz rzadki, aby ułatwić plemnikom dotarcie do komórki jajowej, natomiast po owulacji z powrotem gęstnieje, staje się zawiesisty i nieprzejrzysty – jest to tzw. śluz niepłodny.
Jeśli śluzu przed okresem jest bardzo dużo, taki objaw może świadczyć o ciąży. Na wygląd śluzu mają wpływ także inne czynniki, np. przyjmowanie przez kobietę określonych leków, długotrwały stres lub infekcja. W przypadku zakażenia zwykle obserwowane są także inne objawy, np. przykry zapach wydzieliny, swędzenie pochwy czy też zaczerwienienie dróg intymnych. Jeśli pojawił się choć jeden z nich, warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Pierwsze objawy zapłodnienia – śluz

Zmiana konsystencji oraz wyglądu wydzieliny z pochwy stanowi jeden z pierwszych objawów ciąży, stąd też warto dowiedzieć się, jak wygląda śluz po zapłodnieniu. Inne oznaki, które mogą także wskazywać na ciążę to:

 • brak miesiączki – nagły wzrost stężenia hormonów ciążowych powoduje zatrzymanie krwawienia, natomiast jeśli na początku wystąpiło plamienie, jest to tzw. krwawienie implantacyjne,
 • osłabienie – zmiany zachodzące w organizmie pod wpływem ciąży przyczyniają się do spadku energii,
 • powiększenie i tkliwość piersi – wzrost stężenia estrogenów w organizmie powoduje, że piersi stają się nabrzmiałe i bardzo wrażliwe,
 • wahania nastroju – zmiany stężenia hormonów we krwi pociągają za sobą huśtawkę nastrojów – przyszła mama może być na przemian rozentuzjazmowana, wściekła i płaczliwa, a to wszystko w ciągu jednego dnia.

Zwykle powyższe dolegliwości są obserwowane po 8-12 dniach od zagnieżdżenia się zarodka w ścianie macicy, jednak jest to kwestia indywidualna.

 
Specjalistka ds. treści internetowych o tematyce medycznej, w tym w szczególności dotyczących ontogenezy (rozwoju osobniczego człowieka). Ukończyła Uniwersytet Jagielloński na kierunku Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze, ze specjalizacją Biologia — Antropologia (Biologia Człowieka). W wolnym czasie dużo spaceruje górskimi szlakami, w Polsce i za granicą, uwielbia także dobrą literaturę oraz gry planszowe i video.

Komentarze

 • Napisał: Xliwkax On 2024-07-12
  Rating:
  5.0

  Dzień dobry, 5 dni temu powinnam dostać miesiączki jednak do tej pory jej nie mam, seks uprawiamy z partnerem z zabezpieczeniem prezerwatywa, dzisiaj zauważyłam różowy śluz, wcześniej suchość pochwy, ostatnio miałam trochę stresu w życiu, nowa praca, wyniki matur, co mogę o tym myśleć, dlaczego miesiączka się spóźnia, dodam, że wąchania ostatnich cyklów to maksymalnie 2 dni różnicy..

  Replied by: Joanna On 2024-07-16 Dzień dobry, stres może wpływać na zaburzenia miesiączkowania u kobiet. Wysoki poziom stresu prowadzi do wzrostu kortyzolu, hormonu stresu, który może zakłócać równowagę hormonalną w organizmie. Kortyzol oddziałuje na podwzgórze, które reguluje cykl menstruacyjny, co może skutkować opóźnieniem owulacji lub nawet jej zatrzymaniem. Długotrwały stres może również wpływać na produkcję hormonów takich jak estrogen i progesteron, kluczowych dla prawidłowego przebiegu cyklu miesiączkowego. Zaburzenia równowagi tych hormonów mogą powodować nieregularne, bolesne lub obfite miesiączki. Stres może też prowadzić do zmian w stylu życia, takich jak niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej czy problemy ze snem, które także mogą przyczyniać się do nieregularności w cyklu menstruacyjnym. Brak miesiączki może również oznaczać ciążę - jeżeli podejrzewa ją Pani u siebie, warto wykonać test ciążowy lub omówić temat z ginekologiem celem rozwiania wszelkich wątpliwości.

 • Napisał: M On 2024-04-22
  Rating:
  5.0

  Dzień dobry w ostatni dzień miesiączki odbyłam
  Stosunek, dziś powinnam mieć miesiączkę , od wczoraj czuję delikatne kłucie w prawym jajniku najczęściej podczas chodzenia. Śluz jest bezbarwny lekko biały. Test negatywny. Czy to może być ciąża ??

  Replied by: Joanna On 2024-04-25 Dzień dobry, jeśli test ciążowy dał wynik negatywny, jest mało prawdopodobne, że odczuwane objawy są związane z ciążą. Bóle w okolicach podbrzusza oraz zmiany w śluzie mogą zwiastować zbliżającą się miesiączkę. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zalecam skonsultowanie się z lekarzem ginekologiem. Opisane objawy mogą być spowodowane także przez inne czynniki, takie jak zmiany hormonalne, infekcje czy schorzenia ginekologiczne. Lekarz może wykonać odpowiednie badania i postawić trafną diagnozę.

 • Napisał: Weronika On 2024-04-13
  Rating:
  5.0

  Witam, 9.04 odbyłam stosunek z partnerem bez zabezpieczenia natomiast partner wyciągnął na czas. W dniu odbytego stosunku zachorowałam na anginę, oraz miałam zapalenie pęcherza, a dzisiaj (13.04) pojawił mi się obfity przezroczysty śluz. Mogą być to oznaki zapłodnienia czy bardziej leków które biorę podczas leczenia?

  Replied by: Joanna On 2024-04-18 Pani Weroniko, konsystencja i wygląd śluzu kobiety zmienia się wraz z przebiegiem cyklu. Wodnisty, przezroczysty śluz w obfitej ilości pojawia się w dni płodne. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na postawione przez Panią pytanie, ponieważ nie podaje Pani informacji na temat długości i regularności swoich cyklów. Potwierdzeniem lub wykluczeniem ciąży będzie przeprowadzenie testu ciążowego, wykonanego w dniu spodziewanej miesiączki, lub konsultacja z ginekologiem.

 • Napisał: Rozasave On 2024-04-05
  Rating:
  5.0

  Witam, 24.03 odbyłam stosunek z mężem, bez zabezpieczenia, dnia 25 wzięłam tabletkę ellaone bo nie jesteśmy jeszcze gotowi, 2 dni po wzięciu tabletki dostałam krwawienia które trwało 7 (okres miałam dostać 7 dni później) czy możliwe że jestem w ciąży ? Bardzo się stresuję

  Replied by: Joanna On 2024-04-09 Szanowna Pani, antykoncepcja awaryjna może wpłynąć na cykl miesiączkowy, prowadząc do krwawień międzymiesiączkowych lub opóźnienia miesiączki. Nie umiem jednak jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie - potwierdzenie lub wykluczenie ciąży może rozwiązać przeprowadzenie testu ciążowego lub wizyta u ginekologa.

 • Napisał: Angela On 2024-03-30
  Rating:
  5.0

  witam boje się mój ostatni okres 24lutego w cyklu 28 różne miałam 27 30 ,28 29 . zawsze dostawałam okres a teraz wogule nie dostałam okresu a jest 36cykl teraz i 8 9 10 marca byłam z chłopakiem w dni plodnych i zrobiłam testu 2 razy u że jestem w ciazy czy pani myśli o tym

  Replied by: Joanna On 2024-04-02 Szanowna Pani, jeżeli testy wskazują na ciążę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że doszło do zapłodnienia. Większość testów ciążowych dostępnych na rynku wykazuje wysoką skuteczność, często przekraczającą 99% dokładności. Zachęcam, aby udać się do ginekologa i potwierdzić lub wykluczyć swoje obawy.

 • Napisał: Karolina94 On 2024-02-24
  Rating:
  5.0

  Dzień dobry. Staramy się z mężem dwa lata o dziecko. Moje cykle od wielu lat są regularne i wynoszą 23-25 dni. Ostatnia miesiączka trwała od 7 do 10 lutego. Współżyliśmy z mężem 8 i 10 dnia cyklu, ponieważ pani ginekolog mówiła, że najlepiej współżyć w tych dniach. W tym cyklu Zaniepokoił mnie brak śluzu płodnego, który zawsze się pojawiał w tym czasie. Myślałam, że mam cykl bezowulacyjny. Około 14 dnia cyklu zaczął pojawiać się bardzo obfity, gęsty, przezroczysty, ciągnący się śluz. Miałam uczucie mocnej wilgoci aż musiałam założyć wkładkę. Trwał on 3 dni. 18 dnia cyklu znowu pojawiła się suchość pochwy, którą miałam tuż po okresie. Na początku myślałam, że ten mocny śluz związany jest z opóźnioną owulacją. Codziennie wykonywałam testy owulacyjne ale każdy z nich wychodził negatywny. Czy możliwe, że doszło do zapłodnienia?

  Replied by: Joanna On 2024-02-26 Pani Karolino, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na postawione przez Panią pytanie. Proszę skonsultować wszelkie wątpliwości z ginekologiem.

 • Napisał: Nikola On 2024-02-15
  Rating:
  5.0

  Witam serdecznie.
  Moj ostani cykl wyniosl 34 dni, poprzedni 27 i 29 dni. Poprzednie 30 dni. W 9 sniu cyklu , czyli 4 dni po miesiaczce wspolzylam z mężem i byl to stosunek przerywany ( maz uczulony na srodki w prezerwatywie a ja z ryzykiem naczyniowym, wiec pigulek nie biore) Te metode stosujemy od 14 lat.
  Od tygodnia bardzo bola mnie piersi, boje się ciąży, bo mam juz 41 lat i zyje w ciaglym silnym stresie. Jaka jest mozliwosc zajscia w ciaze? Pozdrawiam

  Replied by: Joanna On 2024-02-16 Szanowna Pani, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na postawione pytanie. Pani cykle są nieregularne, dlatego niełatwo jest precyzyjnie określić dni płodne. Proszę mieć na uwadze, że stosunek przerywany nie stanowi żadnej metody antykoncepcji, dlatego w tym wypadku szansa na zajście w ciążę jest na pewno większa niż u par, które się przed nią zabezpieczają. Potwierdzenie ciąży może Pani uzyskać wykonując test ciążowy. Zachęcam także do konsultacji ginekologicznej.

 • Napisał: Izabella On 2024-02-02
  Rating:
  5.0

  Kiedy najszybciej zauważyć ,że doszło do zapłodnienia? Kiedy brać luteinę ,gdy było poronienie i kolejna ciąża całą na luteinie . Przy cyklach 28 dni

  Replied by: Joanna On 2024-02-02 Szanowna Pani, zalecam, aby skonsultowała Pani swoje wątpliwości z ginekologiem, szczególnie w przypadku przyjmowania leków. Sprawdzonym sposobem na potwierdzenie bądź wykluczenie ciąży jest wykonanie testu aptecznego. Proszę jednak pamiętać, że wiarygodny wynik uzyskuje się, wykonując test w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki lub nawet dzień po jej planowanym pojawieniu się.

 • Napisał: Niewidoczna On 2024-01-29
  Rating:
  5.0

  Dzien dobry czy 4 dni po okresie przy wspòłżyciu z wytryskiem jaka jest szansa na ciaze? Ostatni okres 18.01 regularne miesiaczki co 28 dni.

  Replied by: Joanna On 2024-01-29 Dzień dobry, dla cyklu 28-dniowego dni płodne mogą zazwyczaj przypadać w przedziale od około 12. do 16. dnia cyklu, ale jest to ogólne przybliżenie. Każdy organizm jest inny, a cykle mogą się różnić. Istnieją różne metody monitorowania płodności, np. obserwowanie śluzu szyjkowego czy korzystanie z testów owulacyjnych, które mogą pomóc dokładniej określić dni płodne. Proszę mieć na uwadze, że nawet, jeżeli do stosunku doszło na kilka dni przed owulacją, istnieje szansa na zapłodnienie - w takiej sytuacji trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie.

 • Napisał: Karolina On 2024-01-28
  Rating:
  5.0

  Ostatnią miesiączkę miałam 18 grudnia, spóźnia mi sie ponad tydzien. Stosunek był zabezpieczony i wytrysk nie był wewnątrz mnie. Test ciążowy wyszedł negatywnie, ale czuje że coś jest nie tak. Dwa tygodnie po stosunku miałam delikatne, nie obfite krwiste plamienia, przy końcówce miały kolor brązowy i trwały około 5 dni. Cykle mam regularne ok. 30 dni. Czy może to być ciąża?

  Replied by: Joanna On 2024-01-29 Szanowna Pani, jeżeli podejrzewa Pani ciążę, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u ginekologa. Nie zawsze brak miesiączki oznacza ciążę, dlatego zachęcam, aby wykluczyła Pani problemy zdrowotne, o których może potencjalnie świadczyć plamienie.

 • Napisał: Zosia On 2024-01-23
  Rating:
  5.0

  Witam, mam 15 lat. Między mną a 10 letnim kolegą doszło do stosunku (jakoś w grudniu w połowie) . Nie miałam jeszcze nigdy, ale nigdy w życiu okresu. Czy jest jaką kolwiek możliwość zajścia w ciążę? Boje się bardzo że to jest możliwe a chce tego uniknąć. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

  Replied by: Joanna On 2024-01-24 Dzień dobry, istnieje możliwość zajścia w ciążę jeszcze przed pojawieniem się pierwszej miesiączki - jest to związane z owulacją, która może się pojawić okresie dorastania. Prawdopodobieństwo ciąży jest jednak w tym wypadku bardzo małe. Jednocześnie należy nadmienić, że gruczoły płciowe chłopców przed okresem dojrzewania nie produkują plemników zdolnych do zapłodnienia. Zalecam, aby w przyszłości decydować się na współżycie świadomie, mając na uwadze wszelkiego rodzaju konsekwencje mogące pojawić się po stosunku. Stosowanie zabezpieczenia redukuje ryzyko nieplanowanej ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową.

 • Napisał: Mala On 2024-01-20
  Rating:
  5.0

  Jestem 10 dni przed okresem, miesiączki regularne co 28 dni. Pojawił się mleczny gęsty i obfity śluz z pochwyci czego wcześniej nie było. W dni płodne współżyłam z wtryskiem czy to może być zwiastun ciąży,?

  Replied by: Joanna On 2024-01-22 Dzień dobry, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na postawione pytanie, ponieważ śluz po zapłodnieniu może wyglądać nieco inaczej u każdej kobiety. Jego wygląd zmienia się także w zależności od dnia cyklu. Na wygląd śluzu mają wpływ także inne czynniki, np. przyjmowanie przez kobietę określonych leków, długotrwały stres lub infekcja. Tuż przed owulacją śluz jest mętny i kleisty, w trakcie owulacji staje się śliski oraz rzadki, aby ułatwić plemnikom dotarcie do komórki jajowej, natomiast po owulacji z powrotem gęstnieje, staje się zawiesisty i nieprzejrzysty – jest to tzw. śluz niepłodny. Być może jest Pani właśnie w tej fazie cyklu, stąd mleczny kolor śluzu. Jeśli śluzu przed okresem jest bardzo dużo, taki objaw może świadczyć o ciąży - w Pani sytuacji do miesiączki pozostało jednak jeszcze aż 10 dni. Ostatecznym potwierdzeniem dla Pani będzie wykonanie testu ciążowego lub badanie ginekologiczne, do czego zachęcam.

 • Napisał: Iza On 2024-01-17
  Rating:
  5.0

  Ostatnią miesiączkę miałam 14 grudnia. Teraz mi się spóźnia. Test ciążowy wyszedł negatywnie a czuje objawy ciąży.

  Replied by: Joanna On 2024-01-17 Pani Izo, chociaż test ciążowy wyszedł negatywnie, a ostatnia miesiączka miała miejsce 14 grudnia, istnieje kilka powodów, dla których miesiączka może się spóźniać, pomimo odczuwania objawów ciąży. Przede wszystkim należy upewnić się, że test ciążowy został wykonany zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Testy te zazwyczaj dają najbardziej wiarygodne wyniki, gdy są wykonywane rano. Wykonanie testu zbyt wcześnie po opóźnieniu miesiączki może nie wykryć jeszcze obecności hormonu ciążowego hCG. Zaleca się poczekanie przynajmniej kilka dni po spodziewanej dacie rozpoczęcia miesiączki przed ponownym przeprowadzeniem testu. Na wynik testu ciążowego mogą wpływać też niektóre przyjmowane leki. Najlepiej, aby wykonała Pani test ponownie, a w przypadku jakichkolwiek dodatkowych wątpliwości, skonsultowała je z ginekologiem.

 • Napisał: Asia On 2024-01-16
  Rating:
  5.0

  Witam, chcialam sie zapytac czy jest możliwe że wynik testu wyszedł pozytywny po tym że brałam leki na opryszczkę i gripex. Dziękuję za informację i pozdrawiam.

  Replied by: Joanna On 2024-01-17 Pani Asiu, przyjmowanie leków na opryszczkę lub grypę nie powinno wpływać na wynik testu ciążowego. Testy te są zaprojektowane do wykrywania hormonu ciążowego hCG, który jest obecny w organizmie tylko w przypadku ciąży. W przypadku jakichkolwiek dodatkowych wątpliwości dotyczących wpływu jakiegokolwiek leku na wynik testu ciążowego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

 • Napisał: Ola On 2024-01-14
  Rating:
  5.0

  Witam. Miałam miesiączke 16 grudnia. Współżyłam 31 grudnia gdzie wypadał mi dzień owulacji lecz był to zabezpieczony stosunek. Jestem dzień przed okresem lecz przez pare dni mam dziwne plamienia i bóle brzucha. Czy są? to oznaki ciąży?

  Replied by: Joanna On 2024-01-15 Pani Olu, na początkowym etapie ciąży może pojawiać się tzw. plamienie implantacyjne, czyli niewielkie krwawienie występujące u niektórych kobiet w czasie implantacji zarodka w błonie śluzowej macicy. Jest to jedno z możliwych objawów wczesnej ciąży. Proces implantacji zachodzi zazwyczaj około 6-12 dni po zapłodnieniu jajeczka. Objaw ten występuje jednak rzadko i nie każda kobieta go doświadcza. Krwawienie implantacyjne zazwyczaj jest niewielkie i trwa krótko. Objawia się jako krwawienie lub plamienie, które może być odczuwane jako delikatne plamy krwi na bieliźnie lub jako niewielkie skrzepy. Wiele kobiet w pierwszym trymestrze ciąży doświadcza także nudności. Proszę mieć jednak na uwadze, że opisane przez Panią objawy nie muszą oznaczać ciąży. Plamienie przed planowaną miesiączką może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak np. zmiany hormonalne, stres, infekcje, czy skutki uboczne środków antykoncepcyjnych. W celu potwierdzenia ciąży zaleca się wykonanie testu ciążowego. Jeśli test ciążowy okaże się dodatni lub jeśli podejrzewa Pani ciążę u siebie, należy skonsultować się z ginekologiem w celu rozpoczęcia odpowiedniego nadzoru prenatalnego.

 • Napisał: Kasia On 2024-01-08
  Rating:
  5.0

  Dzień dobry. 3 stycznia wystąpiła owulacja. 2 dni przed zaczęliśmy starania o dziecko. Dziś zauważyłam gęsty biały śluz na bieliznie. Zwykle taki występował 2-3 dni przed miesiączka. Czy są szanse na ciążę przy takiej wydzielinie czy raczej organizm szykuje się do miesiączki?

  Replied by: Joanna On 2024-01-09 Pani Kasiu, przyjmuje się, że w trakcie owulacji staje się śliski oraz rzadki, aby ułatwić plemnikom dotarcie do komórki jajowej, natomiast po owulacji z powrotem gęstnieje, staje się zawiesisty i nieprzejrzysty – jest to tzw. śluz niepłodny. Każde współżycie niesie ze sobą szansę na zajście w ciążę, jednak z biologicznego punktu widzenia po dniach płodnych może być to niemożliwe. Zachęcam, aby w razie jakichkolwiek dodatkowych wątpliwości omówić temat z lekarzem.

 • Napisał: Kasia On 2024-01-08
  Rating:
  5.0

  Ostatnią miesiączkę miałam 21 grudnia, cykl mój trwa ponad 30 dni czasem nawet 35, współzylam z mężem 28 grudnia - czy jest możliwość żebym zaszła w ciążę ?

  Replied by: Joanna On 2024-01-09 Pani Kasiu, u kobiet z cyklem trwającym 35 dni owulacja odbywa się w okolicy 21-go dnia cyklu. Jeżeli Pani miesiączka rozpoczęła się 21 grudnia, tydzień później z dużym prawdopodobieństwem nie wystąpiły u Pani dni płodne, a zatem szansa na ciążę wydaje się niewielka. Proszę jednak pamiętać, że bez badania ginekologicznego lub za pomocą jednorazowego testu trudno jednoznacznie wykluczyć zapłodnienie. W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do skonsultowania się z ginekologiem.

 • Napisał: Xxxxx On 2024-01-01
  Rating:
  5.0

  Witam. Miesiączkę miałam 10grudnia 26 kocham się z mężem bez zabezpieczenia. Mój cykl miesiączkowy trawa różnie raz 26 raz 28. Czy mogło dość zapłodnienia ?

  Replied by: Joanna On 2024-01-03 Szanowna Pani, przyjmuje się, że dla cyklu trwającego 28 dni owulacja przypada na 13-17 dzień cyklu. Można zatem przypuszczać, że współżyła Pani w swoje dni płodne, kiedy możliwość zapłodnienia jest bardzo realna. Bez odpowiedniego badania nie można jednak przyjąć tego za pewnik.

 • Napisał: Agnieszka On 2023-12-30
  Rating:
  5.0

  witam. kilka tyg temu zauważyłam rano dwie malutkie jasnobrązowe plamki na bieliźnie. nie wspolzylam, jedynie partner robił mi dobrze palcami ale przed tym dokładnie umył ręce. naprawdę ryzyko ciąży jest prawie zerowe. od półtora tyg około zauważyłam większą ilość śluzu z pochwy oraz szyjka macicy stala się miękka. w dniu gdy to pisze, okres spóźnia się już 12 dni, odczuwam bol podbrzusza i piersi, znacznie mi urosly oraz są tkliwe, ale nie zauważyłam żadnych zmian w sutkach do tego występują duże wahania nastrojów. dodam że w tym miesiącu doświadczyłam ogromnej ilości stresu, zdarzało mi się zapominać o przyjmowaniu leków (jestem na farmakoterapii) oraz dużo cwiczylam. boję się zrobić test ciążowy, ogólnie odczuwam strach przed ciąża i to paniczny. błagam o pomoc, czy ciąża w tym przypadku jest możliwa?

  Replied by: Joanna On 2024-01-03 Pani Agnieszko, w przypadku braku badania ginekologicznego lub za pomocą testu ciążowego trudno jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć ciążę. Jeżeli w czasie dni płodnych nie doszło do współżycia, możliwość zapłodnienia jest nikła. Proszę pamiętać, że cykl miesiączkowy jest indywidualną sprawą każdej kobiety. Opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o dniach płodnych - być może poprzednia miesiączka po prostu nie wystąpiła m.in. ze względu na nasilony stres lub inne schorzenia, które warto skontrolować pod okiem ginekologa. Proszę być dobrej myśli i rozwiać wszelkie wątpliwości za pomocą badania.

 • Napisał: Weronika On 2023-12-28
  Rating:
  5.0

  Witam. Mam pytanie, które nie daje mi normalnie funkcjonować. Co się dzieję? Miesiączka spóźnia mi się już 10 dni, nie mam żadnych objaw PMS ani nie odczuwam żadnych objawów ciąży. Jedyne co mnie zaniepokoiło to fakt, że pojawiło się bardzo dużo śluzu (takiego jak podczas owulacji). Zwykle moje cykle trwają po 34 dni, obecny trwa już 45. Szanse na ciążę są znikome, nie współżyłam, jedynie partner pieścił mnie Palcami, ale przed tym mył ręce. Zawsze dbam by ręce były czyste i aby nie znajdowało się na nich nasienie. Chcę też zaznaczyć, że ostatnio doświadczam naprawdę bardzo dużo stresu, jest on silny i długotrwały. Przez tydzień również zapomnialam brać leki, antydepresanty oraz na niedoczynność tarczycy. Próbowałam różnych ćwiczeń, gorących kąpieli itp i nadal nie mogę się rozluźnić. Czy ciąża jest możliwa?

  Replied by: Joanna On 2023-12-29 Pani Weroniko, wysoki poziom stresu może wpływać na regularność cyklu miesiączkowego. Stres fizyczny i emocjonalny może zakłócać równowagę hormonalną, co często stanowi podstawę do zaniku miesiączki w planowanym terminie. Do czynników odpowiedzialnych za brak okresu zaliczamy też m.in. nagły spadek masy ciała, zmiany w diecie i ćwiczeniach fizycznych, przyjmowanie niektórych leków czy problemy hormonalne o różnym podłożu. Bez badania nie można jednoznacznie wykluczyć ciąży, dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie testu ciążowego lub konsultacja z ginekologiem.

 • Napisał: Mama On 2023-12-19
  Rating:
  5.0

  Urodziłam 30.08.2023 przez cc karmiłam piersią 3 miesiące pierwsza miesiączka była 16.11 trwała 9 dni. Aktualnie nie mam miesiączki śluz jest przezroczysty nie jest obfity i lekko rozciągliwy. Co oznacza? 3 dni temu powinnam dostać miesiączkę, mam bóle w podbrzuszu czasem.

  Replied by: Joanna On 2023-12-21 Szanowna Pani, miesiączka po porodzie jest kwestią bardzo indywidualną - jej zaburzenia w początkowych miesiącach nie zawsze musi oznaczać kolejną ciążę. Wszelkiego rodzaju wątpliwości związane ze stanem zdrowia powinny być jednak konsultowane z lekarzem, dlatego zachęcam do umówienia się na wizytę u swojego ginekologa.

 • Napisał: Katarzyna On 2023-12-10
  Rating:
  5.0

  witam. za 7 dni powinnam dostać okres, obecnie według kalendarza mam dni niepłodne i wydzielina powinna być gęsta, mniej obfita i białą, a dziś zaobserwowałam u siebie dużą ilość przezroczystego wręcz wodnistego śluzu który cały czas wydziela mi się z pochwy. Nie ma opcji ze jestem w ciąży, z parnetrem zadbaliśmy o to, ale strasznie się stresuje. dodam że moje cykle trwają średnio 33 dni. Czy jest zatem to możliwe aby podczas dni niepłodnych występował taki śluz?

  Replied by: Joanna On 2023-12-11 Dzień dobry, uprzejmie nadmieniamy, że wszelkie nieprawidłowości związane ze stanem zdrowia należy konsultować z lekarzem. Jeżeli dotychczas miesiączki występowały regularnie, bez przesunięć, zalecałabym kontakt z ginekologiem. Niewykluczone, że jest Pani właśnie w trakcie owulacji, a cykl się wydłużył - wskazuje na to konsystencja śluzu, charakterystyczna właśnie dla dni płodnych. Bez badania lekarskiego trudno jednoznacznie odpowiedzieć na postawione pytanie.

 • Napisał: Aleksandra On 2023-11-20
  Rating:
  5.0

  Witam, mam pytanie odnośnie śluzu przed okresem.Może być tak ze będzie on wodnisty, przejrzysty, i nieco obfity bo nie ma opcji abym była w ciąży i zastanawiam się, bo wszelkie źródła mówią że powinien być on gesty, mniej obfity i biały. Jeśli chodzi o owulacje to był moment w którym był on rozciągliwy, więc myślę ze ona już nastąpiła jakoś pare dni temu a do miesiączki zostało mi ok.11 dni

  Replied by: Joanna On 2023-11-23 Pani Aleksandro, nie podaje Pani, jak wygląda Pani cykl miesiączkowy, a jest to ważne przy interpretacji niniejszych kwestii. Czy cykle są regularne? Czy zdarzają się opóźnienia miesiączki? Co do zasady, śluz w momencie owulacji jest najbardziej przejrzysty i płynny, przypomina białko jaja kurzego. Im bliżej miesiączki, tym ilość śluzu zmniejsza się, staje się on bardziej mętny i gęsty. Proszę mieć na uwadze, że nie zawsze miesiączka przebiega "książkowo". Jeżeli cokolwiek budzi Pani niepokój, proszę skonsultować swoje obawy z ginekologiem.

 • Napisał: Madzigaw88 On 2023-11-16
  Rating:
  5.0

  Witam a ja mam właśnie pytanie że śluzem bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi ???? a dokładniej starajmy się z mężem już 7 miesiąc o kolejne dziecię, fakt starsze ma obecnie 15 miesięcy i jest sporadycznie na kp a dokładnie przysiada się do piersi z 2 razy wieczorem i w nocy, wreszcie w ty cyklu dojrzałam po 2 latach ,???? ten naj lepszy śluz płodny taki jak miała zanim zaszłam w ciążę i testy owulacyjne też wskazywały owulacje,w te dni odbyliśmy stosunki z mężem, od owulacji(tz 13 DC) do 4dpo (a dokładniej 17dc) miała dalej jak by rozpulchniona szyjkę i śluz ale jak by płodny ale przezroczysty zmieszany z białym i mętnym na 4 dzień pojawiły się równie nitki krwi i teraz od 3 dni mam dosłownie sucho i czasem pojawią się ten sam śluz wygląda trochę jak biały katar mogę go rozciągać...przypomina mi trochę śluz jak pamiętam z czopu przed porodem, wcześniej a miesiączkuje regularnie nie miałam takiego śluzu i uczucia suchości czy taki śluz może sugerować że się wreszcie udało obecnie jestem w 21dc

  Replied by: Joanna On 2023-11-17 Szanowna Pani, zachęcam, aby skonsultować swoje wątpliwości z lekarzem. Bardzo mi przykro, ale nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy jest Pani w ciąży.

 • Napisał: Olga On 2023-10-19
  Rating:
  5.0

  Stosunek przerywany w 13 dniu cyklu . Cykle 30 dniowe. Od 14 dni testy wykonywane codziennie z porannego moczu a wyniki negatywne. Testy różnych firm o czułości 10mlU. Czy wynik mogę uznać za wiarygodny?

  Replied by: Joanna On 2023-10-19 Pani Olgo, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na postawione pytanie. Jeżeli wykonała Pani już 14 testów i każdy z nich wyszedł negatywnie, prawdopodobnie nie jest Pani w ciąży. 100% pewność da Pani konsultacja u ginekologa.

 • Napisał: Stanislawa On 2023-10-16
  Rating:
  5.0

  Witam. Mam 41 lat. Cykle regularne 30 dniowe. W 13 dniu cyklu doszło do chwilowej penetracji, bez wytrysku. Sytuacja miała miejsce rano, więc jestem pewna, że partner oddał mocz. Testy w 11 dniu po stosunku negatywne . Bardzo boje się tej ciąży. Jak duże jest ryzyko?

  Replied by: Joanna On 2023-10-17 Pani Stanisławo, stosunek bez zabezpieczenia, szczególnie w okresie dni płodnych, zawsze niesie ze sobą ryzyko zapłodnienia. Jeżeli jednak test ciążowy nie wykazał poczęcia, prawdopodobnie nie jest Pani w ciąży. Zachęcam jednak do powtórzenia testu lub skonsultowania się z ginekologiem celem rozwiania wszelkich wątpliwości.

 • Napisał: Elżbieta On 2023-10-15
  Rating:
  5.0

  Spóźniony okres 32 dni dwa testy negatywne ,ból podbrzusza ,czy jestem w ciąży ?mam 48 lat

  Replied by: Joanna On 2023-10-16 Pani Elżbieto, jeżeli testy nie wskazują na ciążę, być może rozpoczął się właśnie czas przekwitania. Menopauza zazwyczaj zaczyna się u kobiet pomiędzy 45. a 55. rokiem życia. Jest to naturalny proces, w którym jajniki przestają produkować jajeczka, a poziom hormonów, takich jak estrogen i progesteron, maleje. To może prowadzić do różnych objawów, takich jak nieregularne cykle menstruacyjne, uderzenia gorąca, zmiany nastroju i inne. Proszę mieć na uwadze, że czas rozpoczęcia menopauzy może być różny dla każdej kobiety. Wszelkie wątpliwości dotyczące stanu zdrowia należy konsultować z lekarzem, do czego serdecznie zachęcam.

 • Napisał: Natalia On 2023-10-07
  Rating:
  5.0

  Czy po zapłodnieniu śluz może być kwaśny?

  Replied by: Alicja On 2023-10-09 Dzień dobry, wszystkie wątpliwości dotyczące stanu zdrowia w ciąży należy skonsultować z lekarzem ginekologiem.

 • Napisał: Klaudia On 2023-09-29
  Rating:
  5.0

  Witam , 5dni po zbliżeniu , po dniach płodnych. Test negatywny. Czy jest jakakolwiek szansa ,że jestem w ciąży a test negatywny ? Staramy się o dziecko już ponad rok i dalej nic.. już tracę nadzieję i przestaje wierzyć w te witaminy typu folik , pregna itp. Oraz kalendarzyki Flo & mój kalendarzyk . Staram się wszystko obserwować , śluz aktualnie mam biały/kremowy gęsty przypominający trochę białko z jajka kurzego ..

  Replied by: Alicja On 2023-10-02 Dzień dobry, tylko lekarz może potwierdzić lub wykluczyć ciążę. W przypadku problemów z zajściem w ciążę również zalecana jest konsultacja z lekarzem.

 • Napisał: Patrycja On 2023-09-19
  Rating:
  5.0

  Jestem przed okresem ale mam wrażenie ciągłej wilgoci i lekko biały wodnisty śluz. Co to może znaczyć?

  Replied by: Joanna On 2023-09-19 Pani Patrycjo, trudno jednoznacznie określić przyczynę takiego stanu rzeczy. Duża ilość śluzu przed planowanym terminem miesiączki może świadczyć o ciąży. Co do zasady, u kobiet niebędących w ciąży, przed okresem śluzu jest niewiele, jest on zawiesisty i nieprzejrzysty. W razie jakichkolwiek dodatkowych wątpliwości zalecam konsultację z ginekologiem.

 • Napisał: Kasia On 2023-09-10
  Rating:
  5.0

  Mam pytanie moje cykle trwają około 30 dni. W ostatni dzień okresu odbyłam stosunek ale zabezpieczony. Od tamtego momentu boli mnie podbrzusze,ale mój śluz jest raczej taki sam jak zazwyczaj w cyklu, co to może byc ?

  Replied by: Joanna On 2023-09-12 Pani Kasiu, ból podbrzusza może mieć różne przyczyny. Zaliczamy do nich np. zaparcia, kamienie nerkowe, zapalenie dróg moczowych, przepuklinę, zapalenie wyrostka robaczkowego, bóle menstruacyjne... Trudno jednoznacznie określić przyczynę Pani problemu, dlatego zachęcam do konsultacji z lekarzem, który najlepiej rozpozna, co Pani dolega.

 • Napisał: Monika On 2023-09-06
  Rating:
  5.0

  Mam pytanie śluz kremowy i częsty i 6 dni spoznienia okresu

  Replied by: Joanna On 2023-09-06 Pani Moniko, przyczyn opóźnienia miesiączki może być wiele, zaliczamy do nich w pierwszej kolejności ciążę. Zalecam, aby wszelkiego rodzaju wątpliwości dotyczące stanu zdrowia konsultować z ginekologiem. Aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę można także wykonać test ciążowy dostępny w aptece lub drogerii.

 • Napisał: Klaudia On 2023-09-06
  Rating:
  5.0

  Witam,okres dostałam 15sierpnia,trwal do 19sierpnia,dni płodne zaczęły mi się 24.08 i wedle kalendarzyka trwały do 30.08,cykle mam regularne co 28,29 dni. Prócz tylko 2 plodnych kochaliśmy się z narzeczonym,owulacja wg testów i objawów 29.08 i 3 dni po niej przez tydzień czasu bolał mnie prawy jajnik,nigdy tak nie miałam,czy mogę być w ciąży?

  Replied by: Joanna On 2023-09-08 Pani Klaudio, zalecam konsultację z ginekologiem celem wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Ból w okolicach jajnika może być spowodowany wieloma różnymi przyczynami, zarówno fizjologicznymi, jak i patologicznymi. Bez wywiadu z lekarzem, trudno jednoznacznie postawić diagnozę Pani problemu.

 • Napisał: Karolina On 2023-07-17
  Rating:
  5.0

  Witam, obserwuje swój śluz w trakcie owulacji i zazwyczaj jest wodnisty, przezroczysty. W tym cyklu jakoś tydzień po takich obserwacjach odbyłam stosunek, partner miał prezerwatywę. Teraz mam dość mało śluzu i jest biały, kremowy, co to może oznaczać?

  Replied by: Joanna On 2023-07-18 Szanowna Pani, prawdopodobnie jest Pani przed miesiączką i śluz się zmienił na bardziej gęsty, nierozciągliwy. Jeżeli zmianom tym towarzyszą jednak dodatkowe objawy, takie jak swędzenie, pieczenie czy nieprzyjemny zapach, należałoby skonsultować stan zdrowia z ginekologiem.

 • Napisał: Czacza On 2023-07-11
  Rating:
  5.0

  Dzień dobry, śluz po owulacji byk rzadki i mleczny czy to może być oznaką ciąży?

  Replied by: Alicja On 2023-07-11 Dzień dobry, tylko lekarz na podstawie wyników badań może potwierdzić lub wykluczyć ciążę. Zachęcamy do wizyty u lekarza ginekologa.

 • Napisał: Karolina On 2023-06-05
  Rating:
  5.0

  Dzień dobry,
  Mam biały śluz jest go mało co prawda. Nie tworzą się kleiste nitki , bardziej mętny nie jest taki jak w dni płodne. Czy to normalne przed miesiączką?

  Replied by: Joanna On 2023-06-07 Pani Karolino, w przypadku braku ciąży śluz przed okresem jest gęsty, zawiesisty, nieprzejrzysty i nierozciągliwy. Swoją konsystencją może przypominać galaretkę. Jeśli zauważa Pani jakiekolwiek niepokojące objawy związane ze śluzem, zalecam skonsultowanie ich z ginekologiem.

 • Napisał: Monika On 2023-05-13
  Rating:
  5.0

  Szanowna Pani, zastanawiam się kiedy mam owulację. Śluz rzadki i przejrzysty mam tylko dzień-dwa, maksymalnie trzy dni po okresie. Później jest już gęsty i biały. Tak jest zawsze. W czasie owulacji wyznaczonej przez kalendarzyk, ja mam już gęsty śluz. Ginekolog twierdził, że wszystko jest ok, ale nie podpowiedział mi nic więcej. Jak na podstawie takiego śluzu mogę określić dni płodne i owulację?

  Replied by: Joanna On 2023-05-15 Pani Moniko, definicja mówi, że śluz płodny jest przejrzysty, śliski i lepki, przypomina swoją konsystencją białko kurzego jaja. Jeśli według Pani cokolwiek stanowi podstawę do obaw, zalecam skonsultowanie się ze specjalistą - może warto udać się do innego ginekologa? Proszę jednocześnie pamiętać, że zaburzenia dokonujące się w śluzie mogą być następstwem np. przyjmowania niektórych leków. Obserwacja śluzu nie zawsze może dać klarowny obraz dni płodnych, zwłaszcza, jeśli Pani okresy wypadają nieregularnie. W przypadku wielu kobiet te dni przebiegają bezobjawowo, niektóre jednak odczuwają w tym czasie poprawę nastroju oraz zwiększone libido. O owulacji mogą świadczyć także dolegliwości bólowe - dotyczą one mniej więcej połowy kobiet. Zaliczamy do nich m.in. ból w okolicy podbrzusza i kłujący ból jednego z jajników. Nierzadko występuje także nadwrażliwość piersi oraz plamienie w połowie cyklu.

 • Napisał: Jola On 2023-04-18
  Rating:
  5.0

  Brak okresu biały gęsty śluz zrobiłam 5 testów wszystkie negatywne

  Replied by: Joanna On 2023-05-02 Pani Jolu, brak miesiączki nie zawsze oznacza ciążę. Przyczyną problemu może być np. nadmierny stres, problemy hormonalne, nadmierny wysiłek fizyczny, utylizacja tłuszczu w organizmie, różnego rodzaju choroby oraz przyjmowane leki, a także menopauza. Jeśli dotychczas takie odstępstwa od normy nie zdarzały się w przypadku Pani menstruacji, zalecam konsultację z ginekologiem.

 • Napisał: Ewelina On 2023-02-20
  Rating:
  5.0

  Wydziela mi się dużo śluzu jest biały i gęsty i mokro strasznie czy to oznaką ciąży. I przytyłam w szczególności brzuch

  Replied by: Joanna On 2023-02-21 Pani Ewelino, ciążę może potwierdzić jedynie badanie ginekologiczne, może Pani skorzystać także z testu kupionego w aptece. Niestety jedynie na podstawie śluzu nie można zdiagnozować ciąży.

 • Napisał: Aana On 2023-01-08
  Rating:
  5.0

  Witam serdecznie, brałam 5 miesięcy dhupston, teraz też biorę ciągłość, i do tego biorę fenibion i folik czy jest szansa że udała się ciąża miesiączka spóźnia się 4 dni śluz przezroczysty sutki bolące i oba jajniki i podbrzusze proszę o informację czekam na wizytę od ginekolog

  Replied by: Joanna On 2023-01-09 Szanowna Pani, jednoznaczny wynik może potwierdzić jedynie badanie lekarskie. Tymczasowo może Pani spróbować wykonać test apteczny, który powinien dać już jakieś wskazanie.

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go

Powiązane wpisy

Blizny po cesarce - co na bliznę po cc? Pielęgnacja i plastyka blizny po cesarskim cięciu
Blizny po cesarce - co na bliznę po cc? Pielęgnacja i plastyka blizny po cesarskim cięciu
17 497

Zgodnie z danymi GUS z 2019 roku, 42,4% porodów odbywa się przez cesarskie cięcie. Mama Ginekolog, ginekolog-położnik, która prowadzi poradnik-blog, gdzie...

czytaj więcej
Infekcje intymne — czym są i jakie mają przyczyny? Rodzaje infekcji intymnych i ich objawy. Profilaktyka, leczenie i możliwe powikłania
Infekcje intymne — czym są i jakie mają przyczyny? Rodzaje infekcji intymnych i ich objawy. Profilaktyka, leczenie i możliwe powikłania
2 850

Kandydoza oraz bakteryjne zakażenie pochwy należą do najczęściej spotykanych infekcji intymnych u kobiet. Z uwagi na nawrotowy charakter walka z nimi nie...

czytaj więcej
Cesarskie cięcie – wskazania i powikłania. Jak się przygotować do CC?
Cesarskie cięcie – wskazania i powikłania. Jak się przygotować do CC?
9 852 3

Cięcie cesarskie (w skrócie CC) to poważny zabieg, mający na celu rozwiązanie ciąży. Jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do wykonania CC? Na czym polega...

czytaj więcej
Prawidłowe ciśnienie w ciąży. Jakie ciśnienie w ciąży jest niebezpieczne? Stan przedrzucawkowy – objawy
Prawidłowe ciśnienie w ciąży. Jakie ciśnienie w ciąży jest niebezpieczne? Stan przedrzucawkowy – objawy
10 578 1

Niskie ciśnienie w ciąży, a także nadciśnienie tętnicze podczas ciąży to istotne problemy kliniczne, które stanowią zagrożenie zarówno dla matki, jak i jej...

czytaj więcej